П’ятниця, 3 Травня

Meta, раніше відома як Facebook, розробляє новий додаток для соціальних мереж під кодовою назвою P92, який дозволить користувачам публікувати текстові оновлення. Відповідно до електронного листа, надісланого виключно Platformer, Meta досліджує децентралізовану соціальну мережу для творців і громадських діячів, щоб своєчасно ділитися оновленнями про свої інтереси, яка виглядає дуже схожою на популярну платформу соціальних мереж Twitter. P92 дозволить користувачам входити за допомогою наявних облікових даних Instagram.

Незважаючи на те, що дати випуску ще немає, проект триває, а юридичні та регуляторні групи досліджують потенційні проблеми з конфіденційністю. Адам Моссері, генеральний директор Instagram, бере на себе керівництво проектом, який все ще перебуває на початковій стадії. Найбільш примітним аспектом проекту є те, що мережа буде децентралізованою, що дозволить користувачам налаштовувати власні незалежні сервери та правила модерації вмісту. Побудова децентралізованої мережі може дозволити Meta поекспериментувати з додатком, який відкидає стандартну критику Facebook та Instagram. Різні групи встановлювали власні стандарти спільноти з «нижньою» кількістю правил, встановлених Meta. Це буде дуже схоже на те, як окремі спільноти, відомі як subreddits, працюють на Reddit.

Незрозуміло, яка бізнес-модель для такої програми є найуспішнішою, і ніхто ще не побудував прибуткову децентралізовану мережу глобального масштабу. Проблеми, з якими стикаються розробники, включають базові функції соціальних мереж, як-от стеження за користувачами, що ускладнюється, коли облікові записи розташовані у великій мережі серверів. Також невідомо, наскільки успішною буде бізнес-модель фінансування за допомогою невзаємозамінних токенів (NFT), а триваючий крах криптоекономіки зробив цей підхід менш привабливим для користувачів. Однак очевидно, що зараз настав час для нових платформ соціальних медіа, щоб дебютувати, оскільки Twitter, схоже, робить ту саму помилку, що й Tumblr, де нерозуміння бази користувачів призвело до зниження загальної популярності платформи.

Exit mobile version