П’ятниця, 20 Вересня

Компанія 3DBio Therapeutics пересадила жінці нове вухо з її клітин, яке самостійно продовжує регенерувати хрящову тканину, пише The New York Times.

20-річна дівчина народилася з маленьким правим вухом. Таке недорозвинення називається мікротіею – це рідкісний вроджений дефект, при якому вушна раковина або зовнішня частина вуха стає маленькою і формується неправильно. Вона зазначила, що зіштовхувалася з буллінгом у школі через своє вухо, тому почала носити довге розпущене волосся.

Хірург видалив півграма хряща вуха жінки і відправив його разом із 3D-сканом здорового вуха до 3DBio Therapeutics. Там із зразка тканини виділили хондроцити — клітини, відповідальні формування хряща, — і розмножили їх. Потім живі клітини змішали з «біочорнилами» на основі колагену.

Колаген вводився через шприц у 3D-біопринтер, який видавав матеріал тонким струменем, створюючи дзеркальну копію здорового вуха пацієнтки. Весь процес друку вуха зайняв 10 хвилин. Надрукований імплант помістили в захисну оболонку, що біорозкладається, і відправили ​​на ніч в холодильну камеру. Наступного дня вухо пересадили пацієнтці.

У клінічних випробуваннях фірми беруть участь одинадцять пацієнтів: що саме їм пересаджувати чи вже пересадили, невідомо. Зовнішня частина вуха це відносно простий орган, який носить швидше косметичний, ніж функціональний характер. Шлях до пересадки органів, таких як печінка, нирки, серце та легені, ще довгий, вважає фахівець 3DBio Therapeutics.

Exit mobile version