Субота, 23 Листопада

Нещодавно астрономи зафіксували потужне виверження крижаної вулканічної комети, яка зараз летить через нашу Сонячну систему. Комета, про яку йде мова, відома як 29P/Schwassmann-Wachmann (29P) і, за оцінками, має ширину близько 37 миль. За словами астрономів, під час виверження комета, ймовірно, викинула в космос понад 1 мільйон тонн уламків.

Вважається, що 29P є найбільш вулканічно активною кометою в нашій Сонячній системі, принаймні з того, що ми виявили на даний момент. Цій кометі потрібно майже 15 років, щоб завершити оборот Сонця, і це лише одна зі 100 комет, відомих як кентаври, які були виштовхнуті з поясу Койпера – кільця крижаних комет, що ховаються за планетою Нептун.

Минулого місяця, 22 листопада, астроном Патрік Віггінс зазначив, що яскравість 29P різко зросла. Це змусило Віггінса та інших спостерігати за кометою ближче, визначивши, що її вулканічна комета, мабуть, вибухнула. Крім того, вважалося, що виверження було настільки великим, що це друге за величиною виверження, яке спостерігали з 29P за останні 12 років.

Зображення комети 29P, зроблене Spitzer у 2003 році. Джерело зображення: NASA/JPL/Caltech/Ames Research Center/University of Arizona

За словами астрономів, це виверження та будь-які виверження такого розміру трапляються досить рідко. Оскільки вони дуже рідкісні, астрономи не зовсім впевнені, що їх викликає або чому вони стають такими великими. Цікавим у цьому виверженні є те, що уламки вулканічної комети, за оцінками, простягнулися на 56 000 км від комети. Також сказано, що він мандрує космосом зі швидкістю понад 1200 км на годину.

Астрономи кажуть, що нові спостереження комети підтверджують попередні дослідження, які вказують на те, що виверження можуть бути пов’язані з обертанням комети. Якщо це правда, то, можливо, ми можемо спостерігати подібні виверження, коли комета продовжує свою орбіту та обертання навколо Сонця, викидаючи ще більше сміття в космос.

Можливо, подальші спостереження за вулканічною кометою допоможуть астрономам краще зрозуміти, чому відбуваються ці виверження та як вони викликаються. На щастя, шлях комети насправді не наближає її до Землі, щоб викликати занепокоєння.

Exit mobile version