Четвер, 16 Травня


Вчені з університету Йокогами розробили нову стратегію вирощування волосяних фолікулів у лабораторії. Дана технологія допоможе лікувати та вивчати облисіння. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances.

Дослідницька група виготовила органоїди волосяних фолікулів – їх міні-версії. Раніше такий підхід використовували для вивчення інших органів людини, зокрема і мозку. Для створення органоїдів автори використовували ембріональні клітини та клітинний каркас.

Система органоїдної культури, розроблена вченими, виробляла волосяні фолікули та волосяні стрижні майже з абсолютною ефективністю. У міру зростання фолікула і волосся вчені могли вивчати сигнальні шляхи, що беруть участь у цих процесах.

Дослідники також додали до системи препарат, що стимулює меланоцити – клітини, які відповідають за утворення пігменту у волоссі. Крім того, пересаджуючи органоїди волосяних фолікулів, вони досягли ефективної регенерації волосяних фолікулів з циклами росту волосся, що повторюються.

Морфогенез волосяних фолікулів раніше не був успішно відтворений у лабораторії. Тому механізми, пов’язані з розвитком волосяних фолікулів, вивчаються на тваринних моделях, що унеможливлює повне розуміння цих процесів у людини. Розробка вчених дозволить відкрити нові напрямки розробки терапії облисіння, наприклад, андрогенної алопеції, яка поширена як у чоловіків, так і у жінок.

Exit mobile version