П’ятниця, 22 Листопада

Лісові пожежі відбуваються на великій частині суші Землі. Причому іноді їх не можна знайти відразу. Щодо лісових пожеж, то вони можуть знищувати не тільки дерева, а й тварин, людей і будівлі. Але чи стала ситуація зараз ще гіршою через глобальне потепління?

Лісова пожежа виникає, коли спалахує рослинність. А якщо трава суха, то відбувається це ще легше. Крім того, саме займання може бути антропогенним (через людей) і природним (через виверження вулканів, удару блискавки).

Часом лісові пожежі можуть поширюватись зі швидкістю до 11 км/год. До того ж дим може сильно дезорієнтувати тих, хто недалеко від вогню.

Дані із супутників показують, що насправді площа лісових пожеж із 1990-х років зменшилася. І це незважаючи на зміну клімату та глобальне потепління. Здебільшого це пояснюється тим, що деякі лісові масиви були перетворені на сільськогосподарські угіддя.

Крім того, є певні області на карті (наприклад, західна частина Північної Америки), для яких справді збільшення площі випалених земель пов’язане із глобальним потеплінням. Однак для більшості регіонів планети це не так. Більше значну роль, як вважається, у процесі грають природні кліматичні цикли, вирубування лісів, гасіння пожеж, спалювання сільськогосподарських культур.

Також фахівці прогнозують, що у багатьох регіонах світу, де часто виникають пожежі, ризик виникнення ще більше зросте. В основному це буде пов’язано з високою температурою та зниженням рівня вологості.

Exit mobile version