Кам’яну статуетку віком понад 4500 років із зображенням обличчя стародавньої богині виявили в південній частині сектора Газа, повідомила в понеділок археологічна влада палестинського анклаву.
Вирізану з вапняку і довжиною 22 сантиметри, статуетку 2500 року до нашої ери знайшов фермер, який обробляв свою землю в Хан-Юнісі, повідомляє міністерство туризму та старожитностей для ХАМАС, ісламістського руху, який керує сектором Газа.
“Статуя представляє ханаанську богиню Анат”, – сказав Джамаль Абу Реда, який відповідає за антикваріати в міністерстві. Анат – одна з найвідоміших ханаанських божеств. Вона вважалась богинею кохання та війни.
За словами Абу Реда, статуетку було виявлено на важливому «сухопутному торговельному шляху для кількох цивілізацій», які жили на території нинішнього сектора Гази.
«Ми знайшли його випадково. Він був каламутним, і ми змили його водою», – сказав фермер Нідал Абу Ейд. «Ми усвідомлювали, що це дорогоцінна річ, але ми не знали, що вона має таку велику археологічну цінність».
Знахідка стала останньою в секторі Газа, де туризм на археологічних місцях обмежений через блокаду Ізраїлю, введену після того, як бойовики ХАМАС захопили анклав у 2007 році.
У лютому робітники на будівельному майданчику в північній частині сектора Газа виявили 31 гробницю римської епохи , датовані першим століттям нашої ери.
Ізраїль та Єгипет, які межують із сектором Газа, жорстко обмежують потік людей на бідну територію та з неї, де проживає близько 2,3 мільйона палестинців.
У січні ХАМАС знову відкрив залишки візантійської церкви п’ятого століття після багаторічної реставрації, яку підтримали іноземні донори.
Також цього тижня влада Єгипту з питань старовини повідомила, що археологи розкопали руїни храму давньогрецького бога Зевса на Синайському півострові. Міністерство туризму та старожитностей повідомляє, що руїни храму були знайдені в археологічних розкопках Телль-ель-Фарма в північно-західному кутку Синаю.