Субота, 23 Листопада

Наші імовірні творці, пише Аві Леб у статті, опублікованій в Scientific American, можливо, розробили технологію, необхідну для створення «маленьких всесвітів», здатних створювати життя.

Чи міг бути створений наш Всесвіт у чашці Петрі? Здається, так вважає Аві Леб. Гарвардський астроном стверджує, що вищий « клас» цивілізації, можливо, створив наш Всесвіт у лабораторії далеко-далеко.

«Оскільки наш Всесвіт має плоску геометрію з нульовою чистою енергією, розвинена цивілізація могла б розробити технологію, яка створила всесвіт з нічого за допомогою квантового тунелювання»

Пише Леб у статті, опублікованій Scientific American

Ця теорія, на його думку, об’єднала б два, здавалося б, протилежні поняття: ідею про те, що вища сила може керувати нашою долею, і світську концепцію квантової гравітації (сфера фізики, яка прагне втілити гравітацію в теорію квантової механіки — щось що, на лихо всіх фізиків, ми ще не змогли зробити на Землі). Насамперед, ця теорія ґрунтується на здатності далекої розвинутої цивілізації поєднувати квантову механіку та гравітацію, а потім ідентифікувати та відтворити всі складові Всесвіту.

Він також вводить новий спосіб класифікації того, що саме робить цивілізацію передовою — такий, який відхиляється від системи радянського астрофізика Миколи Кардашева, яка організовує цивілізації на основі кількості енергії, яку вони генерують і споживають.

За словами Кардашева, цивілізації типу I — привіт, земляни! — достатньо розвинені, щоб використовувати світло зірок, яке досягає їхньої планети (4×10 12 Вт), тоді як цивілізації типу II опанували здатність повністю використовувати силу зірки-господаря (4 ×10 26 Вт). Цивілізації типу III, остаточна класифікація в його структурі, здатні використовувати всю енергію в своїй галактиці (колосальні 4×10 37 Вт).

Леб, навпаки, розробив структуру, яка розбиває розвинені цивілізації на класи на основі їхньої здатності «відтворювати астрофізичні умови, які призвели до її існування».

Земляни потрапили б до класу C , тому що, як технологічна цивілізація «низького рівня», ми не зможемо відтворити наші поточні умови, якщо Сонце раптово помре. (Він припускає, що ми можемо навіть потрапити в категорію класу D , оскільки ми активно руйнуємо наш єдиний дім.) З іншого боку, цивілізації класу B, пише Леб, достатньо розвинені, щоб відтворити умови, в яких вони живуть, незалежно від їхнього зірки.

Цивілізація класу А , як і запропоновані нами творці, могла б, скажімо, генерувати велику кількість темної енергії і, як припускає Леб, створювати «маленькі всесвіти», контрольовані цією вищою цивілізацією, які потенційно могли б породжувати життя. Він також припускає, що через конкуренцію лише одна розвинена цивілізація може досягти такого рівня витонченості.

Це справді божевільна ідея, і вона викликає низку інтригуючих питань: що робить цивілізацію справді технологічно розвиненою? Ми розширений симулятор? Як могла виглядати ця «лабораторія»?

Exit mobile version