Неділя, 19 Травня

Космічний телескоп NASA Hubble помітив чорну діру, яка їсть залишки зірки у формі бублика в галактиці, що знаходиться на відстані майже 300 мільйонів світлових років. Телескоп не зміг зробити жодного зображення останків у формі бублика, оскільки галактика надто далеко. Але він зміг зібрати дані, які допомогли вченим створити зображення того, як мали виглядати останки.

Чорні діри не є мисливцями. Натомість краще думати про них як про збирачів, які чекають на сусідню зірку, яка замаює надто близько. Коли це відбувається, гравітаційне тяжіння чорної діри спрацьовує, тягнучи зірку до себе, іноді розриваючи її на хмару у формі бублика, коли вона висмоктує енергію із зірки. Висновки були детально оприлюднені на 241-му засіданні Американського астрономічного товариства.

Нове відео, опубліковане на YouTube-каналі NASA Goddard, демонструє, як чорна діра може розрізати залишки зірки на хмару, що кружляє. Результати цієї події приливного зриву були зафіксовані в галактиці ESO 583-G004 під час події, яку NASA назвало AT2022dsd. Подія дозволила вченим використовувати ультрафіолетові датчики для вивчення залишків зірки у формі бублика.

Астрономи кажуть, що подібні події важко спостерігати, оскільки зазвичай ви отримуєте лише кілька спостережень на початку зриву, коли воно яскраве. Однак за допомогою цієї програми команда могла спостерігати за подіями протягом року, щоб побачити, що сталося. Таким чином, команда могла спостерігати, як чорна діра розриває останки зірки в кільце у формі бублика навколо себе.

Ця хмара, яка тепер оточує чорну діру, приблизно розміром із Сонячну систему, і являє собою залишки зірки у формі бублика, яка продовжує надходити в чорну діру в центрі. Маючи можливість спостерігати за такими подіями, ми можемо дізнатися більше про наш Всесвіт і різноманітні небесні об’єкти, які він містить.

Ці спостереження в поєднанні із зображеннями чорної діри Чумацького Шляху можуть допомогти нам дізнатися більше про ці жахливі, але красиві космічні істоти.

Exit mobile version