П’ятниця, 22 Листопада

Важко уявити, що сухий, курний і негостинний Марс, який ми знайомі сьогодні, міг бути гігантським басейном. Але уявіть блакитний мармур, який сяє в космосі.

Вчені майже впевнені, що на початку існування Марса була пристойна кількість води. Міжнародна команда розробила нову оцінку того, скільки води могло бути на планеті 4,5 мільярда років тому. Їх висновок? Багато. Стільки він міг би покрити планету в глобальному океані глибиною 1000 футів (300 метрів), якби він був весь.

Дослідження, опубліковане в Science Advances, вказує на астероїди як механізм доставки води на ранній Марс. «У цей час Марс зазнав бомбардування астероїдами, наповненими льодом. Це сталося в перші 100 мільйонів років еволюції планети», — сказав співавтор дослідження Мартін Біззарро в заяві Копенгагенського університету в четвер. Дослідники побачили ключ до цієї діяльності, вивчивши склад марсіанських метеоритів, знайдених на Землі. Вони визначили, скільки дорогоцінної рідини могло бути в астероїдах, коли вони бомбили планету з пікірування давно.

Це не лише історія про воду, це також історія про те, як ранній Марс міг бути придатним для життя. «Ще один цікавий кут полягає в тому, що астероїди також несли органічні молекули, які є біологічно важливими для життя», — сказав Біззарро. Можливо, Марс був гостинним для життя задовго до Землі.

Дослідники бачили багато доказів минулих океанів і течії води на Марсі. Марсохід NASA Perseverance зараз досліджує дельту стародавньої річки та дно озера в кратері Джезеро, шукаючи ознаки стародавнього життя. Дослідження 2015 року показало, що на планеті був примітивний океан , більший за Північний Льодовитий океан на Землі. У цій статті було підраховано, що води вистачить для глобального океану глибиною 450 футів (137 метрів). Нова робота значно покращує це.

З часом Марс втратив більшу частину своєї води, хоча дослідники все ще з’ясовують, куди вона поділася. Деякі з них, ймовірно, були втрачені в космосі, але деякі могли опинитися в пастці мінералів у корі планети. І тривають дебати про можливі резервуари рідкої води , що ховаються під полярною шапкою Марса.

Вчені й надалі будуть зайняті розгадуванням історії води на Марсі. Можливо, ми сьогодні не зможемо там поплавати, але давнє минуле було іншою історією.

Exit mobile version