South China Morning Post повідомляє, що китайська база на Місяці, ймовірно, буде оснащена ядерною енергетикою. Його базова конфігурація складатиметься з посадкового модуля, хоперу, орбітального апарату та марсохода та буде створена в рамках місій Chang’e 6, 7 та 8.
«Зараз ми розробляємо нову систему, яка використовує ядерну енергію, щоб задовольнити довгострокові потреби місячної станції в енергії високої потужності», — сказав Ву Вейран, головний розробник китайської програми дослідження Місяця, під час інтерв’ю державній телекомпанії CCTV на початку цього тижня. «(Ми) сподіваємося, що наші астронавти зможуть відправитися на Місяць через 10 років».
Китай уже багато років кидає виклик США у сфері освоєння космосу. Країна будує власну космічну станцію та відправила зонди на Місяць — у 2019 році вона першою посадила марсохід на зворотному боці Місяця.
База, ймовірно, буде побудована в південній полярній області Місяця. Згодом вона розшириться до міжнародної науково-дослідної станції, і астронавти з Китаю, Росії та інших потенційних країн-партнерів час від часу працюватимуть там, але більшість часу вона буде безпілотною.
Оголошення Китаю з’явилося лише через пару тижнів після того, як національна науково-технічна рада Білого дому опублікувала свою нову Національну науково-технічну стратегію Cislunar. Деякі з планів стосуються Місяця, включаючи пропозиції щодо постійного форпосту на південному полюсі.
У червні NASA та Міністерство енергетики вибрали три компанії, включаючи Lockheed Martin, для розробки концепцій поверхневої енергетичної системи ділення для забезпечення ядерної енергії на Місяці.
У 2020 році вісім країн підписали очолювану США Артемісську угоду, в якій сторони погоджуються на оперативну сумісність, мирне дослідження, усунення конфліктів діяльності тощо з наміром уникати конфліктів у космосі. Трохи більше 20 країн зараз погодилися з принципами, але Росія та Китай є двома помітними відсутніми.