Субота, 23 Листопада

Дельта стародавньої річки Марс, яку досліджує Perseverance, виправдовує очікування. З початку липня Perseverance зібрав чотири зразки, в яких присутні органічні речовини. Очікується, що зразки доставлять на нашу планету не раніше 2033 року.

“Породи, які ми досліджували у дельті, мають найвищу концентрацію органічної речовини, яку ми ще не виявили під час місії”, – сказав на прес-конференції науковий співробітник проекту Perseverance Кен Фарлі. “Так що все це дуже цікаво, оскільки у нас є породи, відкладені в придатному для життя середовищі в озері, що несуть у собі органічні речовини”.

Одна з особливостей дельти, яку нещодавно вивчив Perseverance – скеля шириною 0,9 метра, яку команда назвала “Хребет дикої кішки”. За словами членів команди, ця скеля складається з дрібнозернистого аргіліту, який, ймовірно, сформувався на дні озера Джезеро. Прилад SHERLOC, розроблений для марсохода, виявив, що порода наповнена органікою, яка просторово пов’язана з сірковмісними мінералами, званими сульфатами.

“На Землі сульфатні відкладення, як відомо, зберігають органіку та можуть містити ознаки життя, які називаються біосигнатурами”, – додала Шарма. “Це робить ці зразки і цей набір спостережень одними з найбільш інтригуючих, які ми зробили досі в ході місії, і виправдовує деякі хвилювання, які зазнавала команда, коли ми наближалися до фронту дельти”.

Якщо все піде за планом, зразки, які збирає Perseverance, повернуть на Землю вже в 2033 році в рамках спільної кампанії НАСА та Європейського космічного агентства.

Але вчені мають і запасний план. Perseverance збирає по два зразки з кожної породи: один залишається на борту, а інший зберігається в одному чи кількох “сховищах” на дні Джезеро. Таким чином, якщо Perseverance не зможе передати зразки самостійно, апарат, що повертається, приземлиться поблизу схованок із зразками і забере пробірки одну за одною за допомогою двох вертольотів.

Exit mobile version