Середа, 25 Вересня

Почався останній відлік високосних секунд. Глобальна група вчених і урядовців проголосувала (майже одноголосно) у п’ятницю за скасування методу коригування малого часу, зміни, які мають відбутися до 2035 року.

Високосні секунди використовуються з 1972 року, і за останні 50 років викликали великий головний біль у технологічній галузі. Тепер Міжнародне бюро мір і ваги офіційно погодилося з такими людьми, як Марк Цукерберг, що настав час припинити практику. У резолюції на 27-му засіданні Бюро орган хронометражу вирішив знайти новий спосіб усунення невеликих розбіжностей між фактичним положенням нашої планети та цифрою на годиннику.

У неминучому русі часу Земля обертається, а стрілки годинника повертаються, але не зовсім синхронно одна з одною. Насправді, коли справа доходить до відліку часу, наші годинники точніші, ніж наша планета . Обертання Землі піддається невеликим зміщенням і коливанням через тертя, викликане припливами, і випадковими особливостями її коливальної асиметрії під час руху в космосі. Загалом це призвело до того, що дні та роки стали дещо довшими, ніж ті, які вимірюють атомним годинником. І, починаючи з 1972 року, ми впоралися з різницею за допомогою дещо хаотичної реалізації високосних секунд, тобто секунд, які пропускаються на офіційному годиннику. Спочатку до годинника було додано десять високосних секунд, а всього було 27 додаткових за 50 років з моменту введення високосних секунд, востаннє в 2016 році.

Технічні компанії ненавиділи їх практично щоразу. Немає узгодженої системи для керування змінами, і часто це може заплутати код, який написаний у припущенні послідовного руху вперед. І хоча високі секунди в основному непомітні для звичайної людини, невеликі, нерегулярні стрибки часу можуть спровокувати великі збої в системах, які покладаються на відлік часу. У 2012 році Reddit вийшов з ладу приблизно на 40 хвилин через високосну секунду. Відомі сайти також занепали під час тієї ж високосної секунди 2012 року. Cloudflare також повідомляв про подібні проблеми в 2017 році. Мета опублікувала трактат проти високосних секунд у своєму офіційному блозі компанії на початку цього року.

«Введення високосних секунд створює розриви, які можуть спричинити серйозні збої в критичній цифровій інфраструктурі, включаючи глобальні навігаційні супутникові системи (GNSS), телекомунікації та системи передачі енергії», — визнало Бюро мір і ваг у своїй нещодавно ухваленій резолюції. Міжурядова організація також пояснила своє рішення відсутністю координації між цифровими мережами, загальною плутаниною, спричиненою високосними секундами, і тим фактом, що обертання Землі прискорюється.

Exit mobile version