Субота, 23 Листопада

Археологи, які вивчають фрагменти піраміди Лас-Пінтураса в Гватемалі, виявили докази найстарішого відомого календаря майя.

Лас-Пінтурас — це археологічний комплекс, що складається з піраміди з сімома етапами будівництва та кількох допоміжних споруд. Місце розташоване в географічному центрі поселення Сан-Бартоло, яке датується пізнім докласичним періодом (400 р. до н.е. до 200 р. н.е.).

Це місце було вперше виявлено в 2001 році в джунглях Ель Петен групою археологів, які знайшли прикрашені фрески, що зображують елементи міфології створення майя, що нагадує про Пополь-Вух, а також про космологічні традиції Юкатеків. Інші фрески показують сцени, що зображують бога кукурудзи майя, королів із зображенням героя майя Близнюка Хунахпу та різних божеств.

Автор зображення: Девід Стюарт

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Science Advances, дослідники, які вивчають фрагменти фрески, виявили, що вони належать до найдавнішого відомого календаря майя, датованого між 300 і 200 роками до нашої ери.

Фрагменти містять гліф «7 оленів» — що представляє один із днів у 260-денному календарі цолкін майя. Календар цолк’ін поєднує двадцятиденні імена з числами тринадцяти днів, щоб отримати 260 унікальних днів. Використовується для визначення часу релігійно-обрядових подій і для ворожіння. Після дати «7 оленів» слід «8 зірок», «9 нефриту/вода» тощо.

Автор зображення: Девід Стюарт

Професор Техаського університету Девід Стюарт сказав Reuters, що гліф 7 оленів складається з «двох маленьких шматочків білого гіпсу, які могли б поміститися у вашій руці, які колись були прикріплені до кам’яної стіни. Дві частини поєднуються одна з одною і мають каліграфію чорного фарбування, що відкривається датою «7 Deer».

Згідно з дослідженням: «Одна така дата Носія року (3 Вітер або 3 Ік’) вже була засвідчена серед ієрогліфів пізніших фресок Сан-Бартоло. Тому можливо, що 7 Оленів відноситься до іншої такої дати року. Також можливо, що 7 оленів служили особистим посиланням, оскільки відомо, що деякі 260-денні станції також використовувалися імена людей і божеств в історичні часи».

Exit mobile version