П’ятниця, 22 Листопада

На південному полюсі Місяця може бути трохи тісно, ​​оскільки NASA і Китай прагнуть висадити свої потенційні місячні місії в тих самих місцях посадки, сподіваючись отримати частину обмежених ресурсів цього регіону.

NASA нещодавно оголосило про 13 кандидатів на посадку біля південного полюса Місяця для майбутньої місії Artemis 3, яка має на меті висадити чоловіка та жінку на Місяць до кінця 2025 року. Artemis 3 орієнтується на південний полюс Місяця, особливо цінну територію. оскільки він може містити водяний лід у своїх затінених областях. Вода на Місяці може стати основним ресурсом для майбутніх досліджень космосу, оскільки її можна буде використовувати для виготовлення ракетного палива, збільшуючи потенціал Місяця стати воротами до більш віддалених місць, таких як Марс.

Природно, NASA не єдине, хто хоче скористатися ресурсами південного полюса. У статті , опублікованій журналом дослідження глибокого космосу в Китаї, група дослідників на чолі з командиром місячної місії Chang’e-4 Чжан Хе визначила 10 потенційних місць посадки поблизу південного полюса. На жаль, існує деяке збігання, оскільки і NASA, і китайські дослідники орієнтуються на місця поблизу кратерів Шеклтон, Хаворт і Нобіл як на потенційні зони посадки, першим повідомляє Space News. Майбутня місія Китаю на Місяць, однак, не передбачає участі астронавтів. Натомість Chang’e 7 включатиме марсохід для дослідження водяного льоду, який може опинитися на південному полюсі Місяця. Запуск місії запланований на 2024 рік.

Знайти правильне місце для посадки на південному полюсі Місяця складно, оскільки там є області, вкриті темрявою, а інші купаються у світлі. Це відношення світла до темряви змінюється на відстанях, які становлять лише кілька миль, і космічні кораблі в ідеалі хочуть приземлятися в освітлених місцях для термоконтролю, але також хочуть бути достатньо близько до темних областей, де вода може бути захоплена. Таким чином, можливості як для NASA, так і для Китайського космічного агентства обмежені.

Ситуацію з місцем паркування на Місяці робить ще більш незручною той факт, що США та Китай знаходяться на протилежних кінцях гонки до Місяця з конкуруючими космічними програмами. Обидві країни прагнуть побудувати місячні бази на південному полюсі Місяця десь у 2030-х роках, але жодних ознак потенційної співпраці між ними немає. Адміністратор NASA Білл Нельсон розкритикував підхід Китаю до космосу, заявивши, що країна закрита та не відкрита до співпраці в інтерв’ю N BC , яке вийшло в ефір 28 серпня. Днем пізніше китайські ЗМІ розкритикували місячну програму NASA після запуску місії Artemis 1.

Обидві країни працюють над звуженням списку потенційних місць посадки, оскільки наближається дата запуску місячних місій, але незрозуміло, що станеться, якщо вони опиняться в тій самій області на південному полюсі.

Exit mobile version