Неділя, 22 Вересня

Телепортація людей за допомогою квантової фізики навряд чи теоретично можлива. Про це заявив на прес-конференції у Стокгольмі Антон Цайлінгер, лауреат Нобелівської премії з фізики за 2022 рік.

Квантовою телепортацією вчені називають передачу стану однієї частки іншій. При цьому подібний стан руйнується у вихідній точці, «телепортуючись» у точку відправлення. Найчастіше використання цього терміну призводить до плутанини, внаслідок якої деякі люди думають, що йдеться про миттєве переміщення фізичних об’єктів.

«Квантова телепортація не схожа на переміщення об’єктів, тим більше людини, як це показано [в американському науково-фантастичному] серіалі «Стартрек». За рахунок використання феномену заплутаності частинок [дійсно] можна передати всю інформацію, яку несе на собі об’єкт, в інше місце, де він збирається заново, проте уявити собі подібні дії щодо великих фізичних тіл зараз неможливо», — пояснює вчений.

На його думку, телепортація людей та інших фізичних об’єктів є предметом наукової фантастики, і навряд чи перестане таким бути в найближчій перспективі.

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримали фізики Ален Аспе з Університету Париж-Саклі, Джон Клаузер з дослідницької компанії JF Clauser & Associates та Антон Цайлінгер з Віденського університету за експерименти в галузі квантової заплутаності, вивчення порушень нерівностей Белла та «новаторство в квантовій».

Exit mobile version