Субота, 4 Травня

Підвищення рівня моря вже десятиліттями викликає глобальне занепокоєння, і багато хто закликає скоротити викиди парникових газів тощо. Хоча деякі попереджають, що точка неповернення врешті-решт настане, нове дослідження стверджує, що ця точка, можливо, вже пройдена, і глобальне підвищення рівня моря може бути неминучим на цій точці.

Нове дослідження, опубліковане в Nature Communications, було проведено групою міжнародних вчених. На думку цих вчених, шкода, завдана льодовиковим покривам Західної Антарктики та Гренландії, є незворотною, і що прискорене глобальне підвищення рівня моря може бути неминучим, якщо ми не зможемо стабілізувати глобальну температуру нижче 1,8 градуса Цельсія.

Населення в усьому світі вже почало готуватися до можливості підвищення рівня моря, а деякі дослідження стверджують, що рівень моря підніметься до 1,6 футів на всіх узбережжях. Однак спланувати відповідні контрзаходи було непросто, оскільки багато хто досі вірить, що зміна клімату та глобальне потепління насправді не є загрозою.

Незважаючи на попередження Організації Об’єднаних Націй, які показують, чому ми повинні боятися глобального потепління, можливість глобального підвищення рівня моря є абсолютно жахливою. Якщо ви ще цього не зробили, я настійно рекомендую переглянути симуляції того, як виглядала б Земля, якби весь лід розтанув, оскільки це коштувало б миль прибережних громад по всьому світу.

Вчені використали нову комп’ютерну модель, яка досліджувала зв’язки між льодовими покривами, океаном, атмосферою та айсбергами. Ці дослідники виявили, що якщо ми не зможемо досягти стану чистих нульових викидів вуглецю до 2060 року, тоді неможливо запобігти ефекту льодового покриву та глобального підвищення рівня моря. Таким чином, годинник може цокати швидше, ніж вважалося раніше.

Що важливо взяти з цього дослідження, так це не приреченість і похмурість глобального підвищення рівня моря. Натомість це те, що вчені вважають, що ми можемо зупинити глобальне підвищення рівня моря від такого надзвичайного зростання. Дослідження також підкреслює важливість наявності більш складних моделей земної системи, які дозволять нам фіксувати різні кліматичні компоненти та взаємодію, яку вони викликають.

Раніше пропонувалися можливі рішення, які допоможуть приборкати зміну клімату, але один із методів мав би знизити температуру в Антарктиді, а також отруїти атмосферу кислотними дощами. Інший можливий метод вимагав би від нас викинути місячний пил у космос, щоб створити щит від місячного пилу між Сонцем і Землею, щоб дещо знизити температуру.

Exit mobile version