П’ятниця, 22 Листопада

Теорія симуляції — це давнє переконання, що все, що ми знаємо й любимо, є лише частиною комп’ютерної симуляції. Це переконання, яке ґрунтується на тому, що все, що ми знаємо, є частиною розвиненого віртуального світу – що наш Всесвіт – це голограма. Тепер фізик-теоретик хоче перевірити цю теорію та, сподіваємося, довести, правда це чи вигадка.

Відповідно до допису Мелвіна Вопсона, старшого викладача фізики в Університеті Портсмута, на The Conversation, поширена думка полягає в тому, що наш Всесвіт — це лише симуляція, від початку до кінця. Ця теорія моделювання стверджує, що все відбувається в результаті цих алгоритмів і комп’ютерних рівнянь.

Хоча ця теорія може здатися божевільною, насправді підтримується окремою галуззю науки, відомою як фізика інформації. Ця гілка припускає, що простір-час і матерія не є фундаментальними явищами, а натомість лише шматочками інформації, з яких складається наш фізичний світ. У теорії симуляції ця інформація відповідає за те, що ми сприймаємо.

Це може включати не лише фізичний світ, але й такі речі, як температура, наше розуміння навколишнього світу тощо. Це інтригуюча ідея, яка існує принаймні з 1980-х років, коли Джон Арчібальд припустив, що Всесвіт є фундаментально інформацією. Однак, якщо теорія моделювання правильна, як ми можемо це довести?

Що ж, за словами Вопсона, деякі експерименти, які ми могли б провести, включають пошук п’ятого типу матерії. Цей п’ятий тип — це те, що, за словами Вопсона, заповнили б шматочки інформації, з яких складається наша реальність. Також існує думка, що вчені вже спростували цю теорію ще в 2017 році. На жаль, тоді теорія симуляції не була повністю спростована.

Крім того, Вопсон припускає, що ми могли б шукати обчислювальні помилки, які накопичувалися б з часом. Помилки, які можуть допомогти вказати на те, що теорія симуляції є фактом, а не вигадкою.

У будь-якому випадку це небагато, але якщо науковці, які займаються інформаційною фізикою, зможуть довести таке, це повністю змінить наше бачення світу, і думати про це досить жахливо.

Exit mobile version