Пошук доказів життя на Марсі є метою астрономів протягом кількох років, коли кілька марсоходів запускаються, щоб досліджувати безплідну четверту планету від Сонця. Однак тепер, після багатьох років пошуків будь-яких доказів найменших форм життя, нові дослідження показують, що марсіанські марсоходи можуть не мати достатньо потужних датчиків, щоб знайти докази життя на Марсі.
Відповідно до нової статті, опублікованої в Nature, невідому ДНК було виявлено в скелях у пустелі Атакама в Чилі. Ця пустеля є найпосушливішим місцем на Землі, і вона чудово підходить для середовища, з яким мають справу вчені на Марсі. Таким чином, пустеля Атакама є ідеальним місцем для випробування марсіанського дослідницького обладнання, подібного до того, що використовується для пошуку ознак життя на Марсі.
Армандо Азуа-Бустос з астробіологічного центру Іспанії в Мадриді та його колеги взяли зразки в регіоні Червоного каменю в пустелі Атакама. Цей регіон пустелі відомий своїм червоним, пиловим середовищем і сповнений гематиту, який також поширений на Марсі. Це робить його чудовим місцем для тестування обладнання, яке використовується для пошуку життя на Марсі.
За словами Азуа-Бустоса, зразки, які вони взяли з пустелі, були пронизані невідомою ДНК, яку навіть не можна було порівняти з тим, про що людство зараз знає. Таким чином, команда класифікувала його як частину «темного мікробіому». Хоча відкриття ДНК саме по собі є захоплюючим, саме його наслідки викликали занепокоєння щодо наших поточних місій із пошуку доказів життя на Марсі.
Відповідно до статті, яку дослідники опублікували, ті самі зразки, які містять ДНК, не виявили жодних ознак цієї ДНК під час перевірки за допомогою датчиків, подібних тим, які зараз обладнані марсіанськими марсоходами. Таким чином, неефективність цих датчиків може перешкоджати пошукам життя на Марсі, оскільки вони недостатньо чутливі, щоб виявити біологічне життя на такому малому рівні.
Звичайно, це не означає, що життя на Марсі існує з гарантією. Тим не менш, це змушує багатьох дивуватися, скільки доказів мікробіомів, подібних до тих, що були знайдені в пустелі Атакама, могли пропустити Curiosity і Perseverance. Звичайно, у Perseverance є місія Mars Sample Return , яка дозволить вченим досліджувати ці зразки тут, на Землі, за допомогою більш потужного обладнання.
Але це також означає, що людству, можливо, доведеться переосмислити те, як воно досліджує далекі планети в пошуках життя, особливо в пошуках життя на Марсі, які поки що виявилися безрезультатними.