Джеффрі Гордон (Jeffrey Gordon), професор Університету імені Бен-Гуріона (Ізраїль), представив НАСА проект створення системи безперебійної подачі енергії на Місяці без використання акумуляторних батарей. Про це повідомляється у прес-релізі на Phys.org; докладніше про свою ідею вчений розповів у статті, опублікованій у Renewable Energy.
Для створення довгострокових місячних баз необхідні заводи, які безперервно видобуватимуть з місячного ґрунту тисячі тонн кисню для ракетного палива або систем життєзабезпечення. Для цього потрібне джерело, яке подаватиме енергію протягом місячної ночі, що триває близько 15 земних діб. Єдиним відновлюваним джерелом енергії на Місяці є сонячне випромінювання, тому раніше передбачалося використання дорогих акумуляторних батарей.
На думку Гордона, набагато дешевше та практичніше використовувати масиви фотогальванічних батарей, які будуть встановлені вздовж місячної широти поряд із полюсами. Таким чином, ці масиви утворюють кільце, значна частина якого завжди буде на денній стороні. Додатково потрібно прокласти лінії електропередач до заводів та поселень, які розмістяться поблизу полярних регіонів. Ця концепція використовує унікальне поєднання кількох факторів: відсутність атмосфери, майже нульовий нахил осі обертання Місяця по відношенню до площини екліптики та малий діаметр Місяця.
Питома потужність такого рішення набагато перевершує альтернативи, які нині розглядає НАСА. Співвідношення всієї маси системи до виробленої нею енергії в сто разів нижче, ніж у сонячних батарей з акумуляторними батареями, і в шість разів нижче, ніж у ядерних реакторів, що приводять у дію звичайні турбіни та генератори.
Гордон представив свої висновки фахівцям НАСА у Дослідницькому центрі Гленна у Клівленді, штат Огайо, у серпні. За його словами, у космічному агентстві висловили готовність переглянути план, який наразі передбачає забезпечення місячних колоній ядерною енергією замість сонячної.