Близько 252 мільйонів років тому Земля переживала бурхливий період глобального потепління. Вчені спробували зрозуміти, що викликало цю найбільшу в історії кліматичну катастрофу.
Вчені звернулися до однієї конкретної події, коли виверження вулкана біля нинішнього Сибіру викинуло у повітря величезний обсяг парникових газів. Проте виявилося, що глобальна температура почала змінюватись задовго до цього. Температура поверхні моря підвищилася більш ніж на 6-8 градусів за Цельсієм за сотні тисяч років до сибірської події. Після цього температура знову підвищилася настільки, що 85-95% всіх живих видів у результаті вимерли.
Виверження вулкана в Сибіру, очевидно, зробило свій внесок. Але дослідники не розуміли, що спричинило початкове потепління. Нове дослідження показує, що древні вулкани Австралії теж зіграли велику роль. До події у Сибіру катастрофічні виверження у північній частині Нового Південного Уельсу викинули вулканічний попіл на східне узбережжя. Ці виверження були настільки сильними, що спричинили кліматичну катастрофу. Вчені виявили докази цьому в шарах вулканічного попелу в осадових породах.