Неділя, 19 Травня

Дослідники за допомогою космічного телескопа Хаббл помітили найбільшу з відомих на сьогодні комету C/2014 UN271 (Бернардінеллі-Бернштейн). Маючи ядро ​​діаметром 80 миль, воно легко затьмарює 60-мильний обхват попереднього рекордсмена C/2002 VQ94 — він приблизно в 50 разів більший, ніж типова комета.

Комету вперше виявили в 2010 році астрономи-тезки Педро Бернардінеллі та Гарі Бернштейн. Проте вчені лише нещодавно підтвердили розмір, порівнявши зображення Хаббла з комп’ютерною моделлю коми (“атмосфера” комети, коли вона виділяє газ) і даними великого міліметрового/субміліметрового масиву Атакама. На відстані приблизно 2 мільярдів миль від Землі C/2014 UN271 знаходиться занадто далеко, щоб Хаббл міг візуалізувати ядро.

NASA, ESA, Man-To Hui (Macau UST), David Jewitt (UCLA), Alyssa Pagan (STScl)

І перш ніж запитати: ні, немає небезпеки зіткнення, яке зруйнує Землю. C/2014 UN271 знаходиться на еліптичній орбіті тривалістю 3 мільйони років, яка перенесе його не ближче ніж на 1 мільярд миль від Сонця або трохи за межі відстані від Сатурна в 2031 році. Схоже, він походить із Хмари Оорта ( все ще теоретичне гніздо комет на відстані принаймні 2000 а.е. від Сонця) і може подорожувати на відстані до половини світлового року. Його температура -348F може здатися холодною, але вона досить тепла, щоб викликати кому з чадного газу.

Підтвердження розміру – це не лише право хвалитися. Ця знахідка розширює уявлення людства про розміри комет і додає до ще невеликого каталогу дуже далеких комет. Це також може надати більше доказів існування Хмари Оорта і, відповідно, допомогти пояснити роль хмари в розвитку Сонячної системи.

Exit mobile version