Неділя, 24 Листопада

Цього тижня космічний телескоп “Джеймс Вебб” вдивився в туманність Оріона і представив світовій спільноті чіткіше зображення дуже молодих зірок, які мають протопланетні диски або газопилові оболонки, а також нитки з газу.

Ця “зоряна колиска” була ціллю багатьох астрономів-аматорів, а також космічних телескопів Хаббл та Спітцер. Але “Вебб” надав найчіткішу та унікальну на сьогоднішній день фотографію. Дякуємо його камері ближнього інфрачервоного діапазону, яка може переглянути крізь пил, що огортає молоді зірки.

Найяскравіша зірка на знімку – θ2 Orionis A. У центрі зображення знаходиться щільна газопилова стіна, в якій знаходяться нові масивні зірки у процесі формування. Паливо для цього процесу надходить із газоподібних ниток.

Зображення поєднує світло від кількох фільтрів, щоб подати гарячий (іонізований) газ, холодний (молекулярний) газ, вуглеводні, а також розсіяне зоряне світло від масивних зірок. Виявлені деталі охоплюють лише 40 астрономічних одиниць, що приблизно відповідає розміру орбіти Плутона навколо Сонця.

Exit mobile version