Понеділок, 29 Квітня

Американські вчені розробили пластик, який не деградує за багаторазової повторної переробки. Про це повідомляє прес-служба Університету штату Колорадо у Боулдері.

Пластикове сміття становить величезну небезпеку для навколишнього середовища через те, що воно практично не розкладається і служить джерелом мікропластика, що отруює людей та тварин. Майже всі види пластмас, включаючи ПЕТ, придатні для повторної переробки, але, на відміну від металів, лише кілька разів. З іншого боку, з кожним циклом падає якість продукту.

Чжан Вей вигадав пластик, який практично не деградує під час переробки. Формування та розкладання полімерів, з яких він складається, відбувається практично однаково легко. Створений полімер відноситься до класу поліціануратних, вони мають високу міцність, але важко розпадаються.

Американські хіміки з’ясували, що цієї властивості поліціануратів можна позбутися, якщо замінити частину атомів вуглецю на азот і змусити атоми вуглецю, що залишилися, з’єднатися з киснем. В результаті подібної обробки виникне новий тип одиночних ланок полімеру, які утворюватимуть міцні зв’язки один з одним при нагріванні, але при цьому легко розкладатимуться в тому випадку, якщо занурити пластик в гарячу суміш зі спирту та розчину карбонату калію.

Наступні тести показали, що так можна багаторазово розкладати пластик і повторно використовувати отриману сировину, чий хімічний склад фактично не змінюється в ході кожного циклу переробки.

Exit mobile version