Вівторок, 24 Вересня

Нове дослідження Каліфорнійського університету в Сан-Франциско показало, що не всі клітини, що старіють, є шкідливими «зомбі». Деякі з них можуть сприяти швидкому відновленню тканин після пошкоджень.

Вчені спостерігали за цими клітинами у легеневій тканині, а також в інших органах, які служать бар’єрами в організмі: тонкий кишечник, товста кишка та шкіра.

Дослідження показало, що при використанні препаратів сенолітиків, які створені для знищення цих клітин, пошкоджені тканини легень загоювалися повільніше.

Вчені вважають, що старіючі, сенесцентні клітини можуть відстежувати наявність пошкоджень у тканинах, а потім реагують на них, стимулюючи найближчі стовбурові клітини до зростання та відновлення областей, що постраждали.

Раніше такі клітини вважали виключно шкідливими. З віком у людей накопичуються клітини, що старіють, які більше не можуть ділитися, створюючи нові. Однак вони не вмирають, а продовжують жити. Саме з ними пов’язували розвиток хвороби Альцгеймера, артриту та інших вікових захворювань та раку. Однак нове дослідження показує, що деякі клітини-«зомбі» можуть бути важливі для організму.

Exit mobile version