Субота, 23 Листопада


Міжнародна група вчених, включаючи членів Альянсу Bioversity International та Центру транзиту зародкової плазми Musa CIAT, виявили, що сучасні банани мають трьох стародавніх предків. Робота вчених опублікована у журналі Frontiers in Plant Science.

Вважається, що люди одомашнили банани близько 7000 років тому на острові Нова Гвінея. Першим одомашненим видом був Musa acuminata (банан загострений). Однак у цьому дослідженні вчені припускають, що сучасні банани походять від кількох раніше невідомих видів.

У своїй роботі вчені секвенували ДНК 226 листків сучасних бананів, серед них 68 належали дев’яти диким підвидам Musa acuminata, 154 – диплоїдним одомашненим сортам, що походять від M. acuminata, і чотири – віддаленішим диким видам і гібридам. Отримані дані вчені використовували до створення генеалогічного дерева бананів.

Вченим вдалося виявити три спільні предки всіх бананів, які досі не траплялися у дикій природі. Фахівці впевнені, що ці представники можуть існувати і в наші дні, але погано описані, або ще не знайдені.

На думку вчених, всі три види можуть бути поширені на територіях між Сіамською затокою та заходом Південно-Китайського моря, а також в області між північним Борнео та Філіппінами та на острові Нова Гвінея.

Exit mobile version