Субота, 23 Листопада

Інтерес до мурах, невеликих істот, що мешкають на Землі, постійно зростає.

Згідно з останніми дослідженнями в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, кількість мурах на планеті оцінюється приблизно в 20 квадрильйонів особин. Це велике дослідження об’єднало дані з більш ніж 500 різних досліджень про комах з усіх континентів та різних екосистем.

Ця оцінка чисельності мурах перевищує попередню вдвічі. Раніше використовувалися лише дані із південно-східної Англії, які були екстраполовані на всю популяцію мурах по всьому світу.

Враховуючи всі ці 20 квадрильйонів особин, загальна вага мурах становить близько 12 мегатонн. Також встановлено, що глобальна біомаса цих істот становить лише 20% загальної біомаси людства. Якби всі наземні комахи об’єднали свої зусилля, вони змогли б перевершити людство. У 2023 році проведені дослідження показали, що загальна вага всіх наземних комах і членистоногих (за винятком водних видів) становить близько 1 мільярда тонн. У свою чергу, загальна вага людства приблизно дорівнює 400 мільйонам тонн, а худоби – близько 600 мільйонів тонн.

На даний момент вченими визначено та класифіковано понад 15 700 видів та підвидів мурах. Однак передбачається, що реальна кількість видів може бути значно більшою.

Мурахи поширені на всіх континентах Землі, крім Антарктиди. Їхню відсутність можна помітити в Ісландії, Гренландії та деяких районах східної Полінезії або віддалених островах.

Майже дві третини всіх видів мурах живе лише у тропічних лісах і саванах. Незважаючи на це, через відсутність даних про популяції цих істот у деяких частинах Азії та Африки знання про різноманітність мурах все ще неповне.

Дослідження 2006 року вказує на те, що мурахи з’явилися приблизно від 140 до 168 мільйонів років тому у період Юрського часу. У цей час панував теплий та помірний клімат, який сприяв розвитку різних живих організмів.

Вченими передбачається, що еволюція мурах була пов’язана з появою квітучих рослин. Рослини надавали комахам багаті поживні ресурси, що сприяло успішному розвитку та диверсифікації мурах.

Exit mobile version