Кохання та романтичні стосунки мають значний вплив на здоров’я та тривалість життя людини. Західні науковці з Університету Орегону дослідили це питання та дійшли цікавих висновків про те, як саме кохання впливає на фізичне та емоційне самопочуття.
Кохання та здоров’я:
- Зменшення стресу та тривожності. Романтичні стосунки допомагають знижувати рівень стресу, що позитивно впливає на загальний стан людини.
- Відчуття захищеності. Людина, яка перебуває в любовних стосунках, почувається емоційно задоволеною та захищеною.
- Покращення сну. Закохані люди краще сплять, що сприятливо впливає на роботу організму та знижує ризик розвитку хронічних захворювань.
Дослідження показують, що любов і підтримка партнера допомагають знизити ризик серцево-судинних захворювань, таких як інсульти та інфаркти, оскільки в таких стосунках артеріальний тиск стабілізується.
Довголіття у здорових стосунках
Науковці також зробили висновок, що партнери, які живуть у здорових та гармонійних стосунках, мають більше шансів на довголіття. Причина цього — міцна імунна система та низький ризик депресії.
Один нюанс
Проте, як і в усього, у кохання є зворотна сторона. Втрата партнера має серйозні негативні наслідки для здоров’я. Дослідження показують, що в перші пів року після смерті коханої людини ризик смерті вдови чи вдівця зростає на 40% порівняно з однолітками, які перебувають у шлюбі.
Цей феномен отримав назву «синдром розбитого серця», який проявляється депресією, серцево-судинними захворюваннями та підвищеним ризиком передчасної смерті.