П’ятниця, 22 Листопада

Вчені з Кембриджського університету створили перший у світі «синтетичний» ембріон, який має мозок, серце, що б’ється, і будівельні блоки для всіх інших органів тіла, повідомляє New York Post.

Ембріон був створений зі стовбурових клітин миші, повідомляє видання. Відповідно до релізу університету, замість використання яйцеклітин або сперми команда під керівництвом професора Магдалени Зерницької-Гетц створила модель ембріона, використовуючи стовбурові клітини, які є стовбуровими клітинами організму і можуть диференціюватися практично в будь-які типи клітин.

Пані Зернічка-Ґетц є професором розвитку ссавців та біології стовбурових клітин на кафедрі фізіології, розвитку та неврології Кембриджського університету.

Три різні типи стовбурових клітин, які присутні на ранніх етапах розвитку ссавців, були доведені до стадії, коли вони починають взаємодіяти, імітуючи природні процеси в лабораторії.

Дослідники змогли переконати стовбурові клітини «розмовляти» одна з одною, запустивши виробництво певного набору генів і створивши спеціальне середовище для їх взаємодії, йдеться далі в релізі.

«Наша модель мишачого ембріона розвиває не тільки мозок, але й серце, що б’ється, — усі компоненти, з яких складається тіло», — цитується дослідник у релізі.

«Просто неймовірно, що ми зайшли так далеко. Це було мрією нашої громади протягом багатьох років, і основним напрямком нашої роботи протягом десяти років, і нарешті ми це зробили», – додала вона.

Щоб зрозуміти, чому одні вагітності зазнають невдачі, а інші вдаються, команда професора Зерницької-Ґетца з Кембриджського університету протягом останнього десятиліття досліджувала ці перші фази вагітності.

«Модель ембріона стовбурової клітини важлива, оскільки вона дає нам доступ до структури, що розвивається на стадії, яка зазвичай прихована від нас через імплантацію крихітного ембріона в утробу матері», — сказала далі пані Зернічка-Гетц.

Вчені виявили, що екстраембріональні клітини спілкуються з ембріональними клітинами не лише хімічно, а й механічно або за допомогою дотику, щоб керувати розвитком ембріона.

Exit mobile version