Неділя, 19 Травня

Група дослідників виявила, що спеціальний металевий сплав, що складається з хрому, кобальту та нікелю, є найміцнішим матеріалом на Землі. Виходячи з експериментів і випробувань, а також висновків, опублікованих у журналі Science, цей сплав більш ніж у 100 разів міцніший за графен, який часто вважають «чудо-матеріалом».

Щоб перевірити міцність нещодавно названого найміцнішого матеріалу на Землі, дослідники піддали його дії надзвичайно низьких температур. Зазвичай метали та сплави мають тенденцію до тріщин або руйнування, коли температура знижується занадто сильно. Однак вони виявили, що цей сплав став міцнішим і стійкішим до руйнування зі зниженням температури.

Як зазначалося вище, багато матеріалів стають крихкими та легко ламаються, коли температура починає падати. Частково це пояснює, чому низькі температури становлять таку небезпеку для відкритих труб взимку. Однак цей конкретний сплав зробив навпаки. Крім того, як найміцніший матеріал на Землі, його міцність у сотні разів вища, ніж алюмінієві сплави, які використовуються в літаках.

Джерело зображення: warloka79 / Adobe

Потенціал такого сильного матеріалу, очевидно, вражає. Це не тільки дозволить створити міцнішу інфраструктуру космічних кораблів, але й використовуватиметься в стійких до руйнування контейнерах, які зберігають чисту енергію для подальшого використання. На жаль, використання найміцнішого матеріалу на Землі було б дорогим для таких зусиль, тому це, ймовірно, буде обмежено в осяжному майбутньому, відзначають експерти.

Тепер важливо зазначити, що цей специфічний сплав не зовсім новий. Його десятиліттями використовували в механічних частинах. Однак це нове дослідження продемонструвало невідомі властивості, про які дослідники ще не знали, згідно з їхніми висновками. Вони кажуть, що найміцніший матеріал на Землі також називають високоентропійним сплавом (HEA).

HEA, по суті, є надзвичайно пластичним сплавом, тобто він здатний згинатися під тиском, щоб допомогти протистояти руйнуванню. Щоб перевірити пластичність, дослідники піддали матеріал впливу температури близько мінус 321 градуса за Фаренгейтом, повідомляє LiveScience . Вони продовжували проштовхувати найміцніший матеріал на Землі ще далі, довівши його до 424 градусів за Фаренгейтом за допомогою рідкого гелію.

Звичайно, цей сплав не єдиний міцний матеріал, який ми маємо тут, на Землі. Графен також надзвичайно міцний, хоча й не настільки міцний при низьких температурах. Однак він легкий і навіть зіграв певну роль у пошуках Массачусетського технологічного інституту зі створення найміцнішого, найлегшого матеріалу, відомого людству.

Exit mobile version