Субота, 23 Листопада

Антарктида – країна чудес для мисливців за метеоритами. Темні скелі виділяються на тлі блідого засніженого ландшафту, і сухий клімат допомагає їх зберегти. Команда дослідників вирушила на пошуки метеоритів в Антарктиді та виявила рідкісну нагороду: величезний метеорит вагою 16,7 фунтів (7,6 кілограма).

Метеорит був одним із п’яти, зібраних дослідниками, які вирушили в подорож наприкінці грудня. «Розмір не обов’язково має значення, коли справа доходить до метеоритів, і навіть крихітні мікрометеорити можуть бути неймовірно цінними з наукової точки зору, але, звичайно, знайти великий метеорит, подібний до цього, рідкість і справді захоплююче», — сказала дослідник Марія Вальдес у заяві. з Польового музею в середу.

За оцінками Вальдеса, за останнє століття в Антарктиді було знайдено близько 45 000 метеоритів, але лише близько 100 з них були розміром 17 фунтів (7.7 кг) або більше.

Мисливці за метеоритами були в захваті від відкриття в Антарктиді величезного космічного каменю. 

Дослідницька група випробувала нову техніку, використовуючи супутникові зображення для виявлення місць падіння метеоритів. «Відправитися в пригоду, досліджуючи невідомі території, — це захоплююче, але нам також довелося зіткнутися з тим фактом, що реальність на землі набагато складніша, ніж краса супутникових знімків», — сказала студентка гляціології Université Libre de Bruxelles Вінсіан Дебай.

Незважаючи на те, що в грудні команда перебувала в Антарктиді влітку, експедиція все ще витримувала низькі температури та тривалі поїздки на снігоходах і походи.

Метеорити призначені для вивчення в Королівському бельгійському інституті природничих наук. Кожен з них – вікно у космос. «Чим більший розмір вибірки метеоритів у нас є, — сказав Вальдес, — тим краще ми зможемо зрозуміти нашу Сонячну систему і тим краще ми зможемо зрозуміти самих себе».

Exit mobile version