П’ятниця, 22 Листопада

Вчені знову побили рекорд, цього разу за найстарішою ДНК у світі. І ми не говоримо про невелике рекордне досягнення. Цей новий рекорд фактично перевершує старий приблизно на мільйон років, відкриваючи те, що вчені називають «перемінною» главою в історії еволюції Землі.

Згідно з новою статтею, опублікованою в Nature, фрагменти ДНК навколишнього середовища, які старіють два мільйони років тому, були виявлені в осадових відкладеннях льодовикового періоду, знайдених на півночі Гренландії. Відкриття було зроблено за допомогою передових технологій. Згідно з новими звітами, ця нова ДНК побиває рекорд попереднього володаря, яким була кістка сибірського мамонта віком один мільйон років .

Загалом було виявлено понад 41 зразок, прихований у глині ​​та кварці, який команді вдалося викопати та просіяти. Дослідники, сподіваюся, вивчивши це глибше, зможуть використати найдавнішу ДНК у світі, щоб дізнатися більше про той конкретний період часу. Як відзначили професори, які брали участь у відкритті, це перший раз, коли ми зможемо озирнутися на екосистему так далеко назад у часі.

Ці стародавні зразки ДНК є і щасливим випадком, і свідченням рішучості вчених, які беруть участь у дослідженні. ДНК може розкладатися надзвичайно швидко, але якщо її знайти за правильних обставин, вона може прожити достатньо довго, щоб дослідники могли її розкрити та дізнатися більше про минуле нашої планети.

З компаніями, які намагаються відродити вимерлих тварин, таких як шерстистий мамонт, можливість точно визначити екосистеми, в яких жили ці істоти, може змінити успішні зміни цих відроджень, які насправді відбуваються в геометричній прогресії. Незрозуміло, що саме найдавніша у світі ДНК розповість нам про той період часу, але вона, безумовно, запропонує нове розуміння стародавньої Землі.

У документі також обговорюються труднощі, з якими довелося зіткнутися команді, намагаючись видалити зразки ДНК зі своїх стародавніх засобів збереження. Але, оскільки вони змогли це зробити, вони зможуть досліджувати зразки ДНК більш глибоко та ретельно. Одне з цих знахідок свідчить про те, що більше видів змогли адаптуватися до змін температури, ніж ми вважали раніше.

Однак, оскільки цим організмам для цього потрібен був час, швидкість сучасного глобального потепління означає, що організми та види просто не мають потрібного часу. Дослідники кажуть, що вони нададуть більше деталей про нового рекордсмена за найстарішою ДНК у світі в наступній статті, включаючи те, як відбувалася взаємодія між тваринами, рослинами та одноклітинними організмами.

Exit mobile version