Субота, 23 Листопада


Підлідний океан Енцелада може бути багатий на фосфор, що значно підвищує шанси існування там життя. Про це повідомляє агентство Сіньхуа із посиланням на авторів дослідження.

Енцелад – це невеликий супутник Сатурна діаметром лише 500 кілометрів. Він представляє величезний інтерес для вчених, оскільки має рідкий підлідний океан, тепло якого підтримується за рахунок приливного розігріву і радіоактивного розпаду в кам’яному ядрі. Крім того, через тріщини в крижаній корі океан пов’язаний із зовнішнім світом, що сприяє багатьом важливим для життя хімічним процесам і заразом дозволяє вченим досліджувати склад водоймища за його гейзерами.

Хао Цзіхуа з китайського науково-технічного університету вирішили змоделювати взаємодію гірських порід Енцелада з водою. Океанічна вода на супутнику виявилася сильно лужною (дуже солоною) та позбавленою кисню, що нагадує газовану воду, яку люди п’ють на Землі», — пояснюють вчені. На його думку, для того, щоб фосфор з гірських порід Енцелада розчинився в такій «газованій» океанічній воді, потрібно більше 100 тис. років. Океан на Енцеладі, ймовірно, існує вже понад 100 млн. років. Фосфор відіграє ключову роль зародження життя, оскільки входить до складу ДНК та інших молекул організмів. Цю модель вдалося збудувати на основі даних, отриманих апаратом Cassini під час прольоту через гейзери Енцелада.

Таким чином, склад підлідного океану має бути схожим на земний з погляду змісту фосфору, що збільшує шанси на існування в ньому життя.

Exit mobile version