Четвер, 16 Травня

Китайські вчені аналізують рис, крес-салат та інші рослини після того, як екіпаж астронавтів країни Shenzhou 14 культивував зразки в космосі та повернув їх на Землю.

Зразки були вирощені в умовах мікрогравітації на борту китайської космічної станції Tiangong астронавтами Shenzhou 14, які повернулися на Землю в неділю (4 грудня).

Астронавти культивували рис і насіння крес-салат Thale протягом 120 днів, проходячи весь життєвий цикл насіння, від проростання до розмноження.

Зараз їх доставлено до Академії наук Китаю (CAS) для тестування, яке включає вивчення того, як рослини росли по-різному в умовах мікрогравітації порівняно з контрольними зразками тут, на Землі.

Дослідники почали аналізувати вирощені в космосі рослини, доставлені на Землю китайськими астронавтами Shenzhou 14.(Кредит зображення: CCTV)

Чжен Хуйкіонг, дослідник Центру передового досвіду в молекулярній рослинництві CAS, сказав китайській телерадіокомпанії CCTV, що вирощування рослин було викликом для астронавтів.

«Простір дуже обмежений, і все середовище є штучним. Дуже важко завершити весь життєвий цикл культури в штучному середовищі. Найбільша складність полягає в тому, щоб переконатися, що рослина проходить через кожну стадію росту, і може нормально рости”, – сказав Чжен.

Китай експериментує з рисом та іншими рослинами в космосі більше 30 років, відправляючи насіння на орбіту для коротких подорожей, під час яких вони піддаються впливу вищого радіаційного середовища на низькій навколоземній орбіті. Після цього процесу «космічного мутагенезу» команди шукають рис із генетичними мутаціями, які підвищують його врожайність або стійкість до хвороб.

Однак цього разу, розглядаючи весь життєвий цикл рису, вчені більше зацікавлені в тому, щоб дізнатися про потенціал вирощування овочів і виробництва продуктів харчування для далекого космосу.

Exit mobile version