На вчорашньому заході «Far Out» Apple представила свою довгоочікувану флагманську лінійку iPhone 14. Бренд із Купертіно також випустив Watch Series 8. Крім того, компанія також представила нову функцію під назвою «Виявлення збоїв» для нещодавно анонсованих пристроїв. Apple заявляє, що сподівається, що користувачам не знадобиться ця функція, але вона повинна змусити їх почуватися трохи безпечніше, коли вони подорожують автомобілем. Примітно, що Google вже деякий час пропонує функцію виявлення ДТП на своїх смартфонах Pixel.
Функція Crash Detection — це нова екстрена функція, яка може врятувати життя користувачів у разі автомобільної аварії. Водіння на дорозі часом непередбачуване та небезпечне. Остання модель Apple Watch Series 8 і модель iPhone 14 здатні виявляти наслідки автомобільної аварії, і через 10 секунд ця функція автоматично сповістить екстреного контакта користувача та надасть йому поточне місцезнаходження. Варто зазначити, що функція працює лише тоді, коли користувач перебуває за кермом.
Для тих, хто цікавиться, як працює функція Crash Detection, і Watch Series 8, і лінійка iPhone 14 оснащені двома новими датчиками руху – покращеним 3-осьовим гіроскопом і акселерометром із високою перегрузкою. Останній може вимірювати до 256 G і має в чотири рази більшу частоту дискретизації понад 3000 разів на секунду. Apple також створила розширений алгоритм датчиків для точного ввімкнення цієї функції. На додаток до датчика руху, виявлення аварії також барометр, GPS і мікрофон на сполученому iPhone, щоб визначити, чи сталася серйозна аварія. Все це дозволяє визначити точний момент удару.
Коли стався серйозний збій, інтерфейс екстрених служб з’явиться на Apple Watch Series 8, а також на iPhone 14. Apple каже, що функція екстреної допомоги може виявляти аварії в автомобілях, позашляховиках і пікапах. Він також зосереджений на чотирьох типах аварій, включаючи лобовий удар, бічний удар, зіткнення ззаду та перекидання. Функція працює й обробляє дані лише під час водіння та під час можливої аварії. Крім того, Apple не збирає дані, і вони залишаються на пристрої.
У повідомленні Apple зазначила, що протягом багатьох років вивчала удари автомобіля в найсучасніших лабораторіях краш-тестів і що її алгоритм був навчений на більш ніж 1 мільйоні годин реального водіння та даних про аварії.