Вівторок, 21 Травня

Це може прозвучати дивно, але для смартфона температура до 43 градусів, коли його стає некомфортно тримати в руках, є штатною. Однак це може продовжуватися лише протягом того часу, коли власник свідомо навантажує апарат якимись “ненажерливими” завданнями. Після завершення такого завдання апарат має охолонути.

Але що робити, якщо смартфон гріється постійно? Така поведінка може мати кілька причин.

  1. “Ненажерлива” задача працює не на екрані, а у фоновому режимі, навантажуючи процесор.

Що робити? На Android можна встановити програму, наприклад Cooling Master, яка детектує “гарячі” програми та вивантажує їх з пам’яті. Для iPhone подібних програм немає, а штатні засоби не дозволяють дізнатися, яка саме програма споживає ресурси процесора. Найпростіший вихід – примусово перезавантажити iPhone.

Анімовані віджети, динамічні шпалери та інші свистки навантажують процесор і витрачають ресурс акумулятора. Якщо без них можна обійтися – краще обійтись.

  1. Шкідливе програмне забезпечення добуває біткоїни, приховано записує аудіо, відправляє на сервери зловмисників особисті дані або бере участь у ботнеті.

Що робити? Розібратися з цим допоможе антивірус – якщо у вас Android (для iPhone така ситуація – величезна рідкість, тому антивірусів для iOS-пристроїв загалом і немає). Якщо антивірус нічого не знайшов, а проблема залишилася – допоможе скидання смартфона до заводських налаштувань. Після цього можна по одному встановлювати програми та стежити за поведінкою апарата.

  1. Занадто багато програм працюють у фоні. Якщо ви запустили Gmail, потім вирішили погортати стрічку Facebook і заодно згадали, що можна подивитися нові фотки в Instagram і запустили їх теж, то всі вони залишаються в оперативній пам’яті. Якщо апарат має достатній обсяг ОЗУ, він не буде вивантажувати їх щоб вивільнити місце, проте велика кількість одночасно запущених додатків негативно впливають на завантаженість системи і активно використовують ресурси процесора.

Що робити? Спробувати вивантажити програми з пам’яті вручну. Хоча б парочку найбільш “важких”.

  1. Старий акумулятор або неякісна зарядка може призвести до нагрівання. Акумулятор розташований у середньо-нижній частині смартфона, і підвищене відділення в цій галузі натякне на те, що з батареєю (або зарядним пристроєм) щось не так. Неякісний зарядний кабель зазвичай викликає нагрівання у місці підключення.

Що робити? Для початку попросити у когось або купити якісний кабель та зарядний пристрій. Якщо не допомогло – подумати про заміну акумулятора. Для цього зі зрозумілих причин краще звернутися до офіційного чи авторизованого сервісу.

  1. Причиною нагріву стати програми, які користувачі зазвичай не вважають “ненажерливими”. Наприклад, як пише Samsung, сильне нагрівання може викликати використання камери (хто міг би подумати). Стрімінг відео з Netflix або інших потокових відео також навантажує процесор.

Що робити? Терпіти, не користуватися камерою (особливо в режимі відео), а заздалегідь завантажувати відео в пам’ять пристрою.

  1. Ще одна причина нагріву – слабкий сигнал мережі. З цим складно щось вдіяти, окрім як знайти місце з більш стійким сигналом.
  2. Найчастіше сильне нагрівання – це завантаження великого пакета оновлень операційної системи. Воно відбувається у фоновому режимі, користувачеві про це зазвичай не повідомляють, проте апарат помітно теплішає. Вивантажувати з пам’яті цей процес не варто (і не завжди це виходить), однак у налаштуваннях багатьох апаратів можна встановити заплановане оновлення на нічний час, коли смартфон не використовується, пише Forbes .
Exit mobile version