Середа, 27 Листопада

Сьогодні в деяких басейнах США вже, хоч і рідко, можна замість справжніх дельфінів зустріти роботів. І така практика починає набувати популярності. Чи справді машини зможуть через якийсь час замінити тварин, яких ми бачимо у зоопарках та акваріумах?

Кейт Дарлінг, фахівець із медіалабораторії Массачусетського технологічного інституту, у березні цього року у басейні в Каліфорнії вперше зустріла дельфінів-роботів. Ці гіперреалістичні аніматронні тварини мали замінити живих істот у водних парках розваг та акваріумах. І цей підхід має свої плюси.

Організація Edge Innovations, яка створила дельфіна Делле, який плавав у тому басейні, розробляла імітації та інші морські істоти для різних фільмів. Наприклад, для Star Trek (Зоряний шлях), Free Willy (Звільніть Віллі), The Perfect Storm (Ідеальний шторм).

У всьому світі в різних країнах зараз забороняють тренувати справжніх тварин для циркових виступів. Подібне сталося із американським цирком Ringling Bros. and Barnum & Bailey Circus.

При цьому є й інший бік цієї ситуації. Можливо, людям взаємодіяти з тваринами, які перебувають у неволі, дуже важливо. Це допомагає зберегти деякі види тварин, які в інших умовах би загинули. Крім того, можливість побачити наживо цих істот дорогого вартує. Як для дітей, так і для дорослих це цікавіше, ніж розглядати картинки в книзі.

Також такий вид розваг може надихнути людей піклуватися про тварин.

Це може призвести до відмови від заміни тварин роботами. Проте наукові дослідження показують, що люди схильні ставитися до таких роботів як до живих істот. Крім того, подібні пристрої привертають багато уваги.

На думку Кейт Дарлінг, роботи-тварини не зможуть змусити людей забути про цінність справжніх тварин. Більше того, приємно знати, що плавання з таким двійником було теж захоплюючим і при цьому жодна тварина не постраждала. На думку фахівця, дельфінів все ж таки потрібно буде надалі замінити технічними аналогами.

Exit mobile version