Вівторок, 30 Квітня

Китай нещодавно запустив чат-бот зі штучним інтелектом під назвою MOSS для публічного тестування. MOSS, який називають потенційним конкурентом американського ChatGPT, тепер відкритий для публічного тестування на материку.

MOSS розроблено Лабораторією обробки природної мови в Університеті Фудань. Фудань, що базується в Шанхаї, є членом престижної ліги C9 (група з 9 університетів, обраних китайським урядом для прогресу та розвитку вищої освіти) і подвійного першокласного університету, визначеного міністерством освіти.

MOSS — це розмовний чат-бот або мовна модель, схожа на ChatGPT, яка може виконувати різноманітні функції, наприклад давати відповіді, генерувати діалоги, писати коди тощо. Хоча китайський чат-бот не такий розумний або просунутий, як ChatGPT, він все одно може виконувати завдання на основі мови.

Доктор Xipeng Qiu, професор інформатики з Університету Фудань, сказав, що MOSS можна вважати бюджетною версією ChatGPT. Вони обидва добре володіють багатозадачністю на основі мови, але кількість параметрів MOSS значно менша, тобто приблизно на порядок менше, ніж ChatGPT.

Крім того, він додав, що «хоча є багато можливостей для вдосконалення, поява MOSS доводить, що китайські дослідницькі групи здатні подолати технічні проблеми при розробці продуктів, подібних до ChatGPT».

На відміну від назви ChatGPT, яка є абревіатурою від Chat Generative Pre-trained Transformer, MOSS не є скороченням будь-якої термінології. Назва MOSS, швидше за все, натхненна китайським науково-фантастичним фільмом «Блукаюча земля», в якому суперрозумний квантовий комп’ютер називається MOSS.

Перше публічне тестування MOSS

Університет Фудань відкрив MOSS для публічного тестування за цим посиланням . Багатьом користувачам було запропоновано випробувати програму за допомогою спеціального коду запрошення. Якщо у користувача немає коду запрошення, він може зареєструватися в списку очікування, надавши свій номер телефону.

20 лютого стався збій на сервері MOSS, а додаток значно сповільнився через неймовірно велику кількість відвідувачів. Очевидно, команда Fusan не була готова до надзвичайної реакції та інтересу до місцевого чат-бота.

MOSS проти ChatGPT

Основні етапи розробки ChatGPT і MOSS подібні. Обидві системи навчаються обробці природної мови та розумінню людських намірів. Однак методологія навчання в обох випадках відрізняється.

Щоб навчити ChatGPT обробці природної мови, розробники OpenAI спочатку зібрали базу даних із тисяч питань і запитів, які потім були надіслані експертам із усіх сфер життя. Потім ці експерти та анотатори даних надсилають відповіді на запитання, які використовуються чат-ботом для розуміння різних підказок людини. Однак команда з університету Фудань застосувала більш прямий підхід, дозволивши MOSS спілкуватися та взаємодіяти з людьми та іншими моделями ШІ з першого дня. Ці взаємодії сформували потужну базу даних для чат-бота, який потім швидко прогресував із збільшенням швидкості навчання. Метод прямої взаємодії допоміг MOSS завершити навчання природної мови за значно менший проміжок часу, ніж ChatGPT.

MOSS, який вважається одним із найкращих варіантів проти ChatGPT у Китаї, має серйозну мовну слабкість. Чат-бот призначений переважно для спілкування англійською, а не китайською. MOSS має базу даних із понад 300 мільярдів англійських слів, але знає лише 30 мільярдів китайських слів. Це головний недолік китайського додатка, який сподівається захопити ринок місцевою мовою.

Розробники з Fudan Language Lab зараз працюють над покращенням володіння чат-ботом китайською мовою та здатністю слідувати інструкціям. Проект MOSS нещодавно отримав підтримку Шанхайської лабораторії штучного інтелекту.

Exit mobile version