Велика морська вітрова електростанція у водах біля узбережжя Тайваню виробила свою першу електроенергію, а ті, хто бере участь у проекті, описують цю новину як «важливу віху».
У заяві в четвер данська енергетична компанія Orsted заявила, що перша електроенергія на об’єкті Greater Changhua 1 і 2a була доставлена за графіком після встановлення початкового набору вітрових турбін. У ньому йдеться, що електроенергія була «переведена на берегові підстанції Орстеда за допомогою кабелів-машин, офшорних підстанцій та експортних кабелів. Відновлювана енергія надходила в національну мережу через підстанцію Taipower». Taipower — державне підприємство.
Розташований від 35 до 60 кілометрів від західного узбережжя Тайваню, масштаб Changhua 1 і 2a є значним, і Орстед описує його як «найбільшу морську вітрову електростанцію Тайваню». Він матиме потужність приблизно 900 мегават і використовуватиме 111 турбін від Siemens Gamesa Renewable Energy. Потужність означає максимальну кількість електроенергії, яку можуть виробляти установки, а не те, що вони обов’язково виробляють.
Сподіваємося, що цього року будівництво завершиться. За словами Орстеда, об’єкт зрештою вироблятиме достатньо електроенергії, щоб задовольнити потреби 1 мільйона домогосподарств на Тайвані.
«Постачання першої потужності за планом є важливою віхою як для Орстеда, так і для Тайваню», – сказала Крісті Ван, генеральний менеджер Orsted Taiwan. «Це було непростим завданням, особливо з огляду на виклики пандемії COVID-19 протягом останніх двох років», — додав Ван пізніше.
Оголошення в четвер являє собою крок вперед для офшорного вітрового сектора Тайваню, але звіт Глобальної ради з вітрової енергетики , опублікований у квітні, підкреслив, що не все було просто.
«Тайвань повинен був ввести в експлуатацію понад 1 ГВт [гігават] морської вітрової потужності з трьох проектів минулого року на основі планів проекту COD [дата комерційної експлуатації], але врешті-решт відбулася демонстрація 109 МВт Чанхуа», — Global Wind Про це йдеться у звіті за 2022 рік. Затримка, додала GWEC, була «в першу чергу викликана порушенням, пов’язаним із COVID-19».
У доповіді GWEC в Азії Тайвань другий після Китаю з точки зору планованих морських вітрових установок у найближчій і середньостроковій перспективі. За даними торгової асоціації, Китай планує додати 39 ГВт морської вітрової енергії протягом наступних п’яти років, а Тайвань планує встановити 6,6 ГВт. В’єтнам, Південна Корея та Японія додадуть 2,2, 1,7 та 1 ГВт відповідно.
Міністерство економіки Тайваню стверджує, що до середини цього десятиліття планує 20% виробництва енергії з відновлюваних джерел.
«Ціль для встановлення фотоелектричних електростанцій була встановлена на рівні 20 ГВт до 2025 року, тоді як офшорна вітрова енергія, як очікується, перевищить 5,7 ГВт», – йдеться у повідомленні. Сонячна фотоелектрична електрика відноситься до способу безпосереднього перетворення сонячного світла в електрику. Влада Тайваню також хоче, щоб природний газ становив 50% виробництва електроенергії в 2025 році.
Переміщення генерації Тайваню до такого, де відновлювані джерела енергії відіграють більшу роль, є великим завданням. Посилаючись на дані Міністерства економіки, Бюро зовнішньої торгівлі Тайваню повідомляє, що 44,69% загального виробництва електроенергії в 2021 році було отримано за рахунок спалювання вугілля.
Частка природного газу склала 36,77%, при цьому ядерна відповідальність – 9,63%, а відновлювані джерела енергії – 5,94%. На мазут та гідроакумулюючу електроенергію припадає 1,87% та 1,10%.