П’ятниця, 22 Листопада

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я , щороку близько 1,35 мільйона людей гинуть у аваріях на дорогах світу, а ще близько 50 мільйонів отримують серйозні травми . Згідно з оцінками Міністерства транспорту США, у Сполучених Штатах кількість смертей різко зросла під час пандемії, що призвело до найбільшого коли-небудь зареєстрованого шестимісячного сплеску . Перевищення швидкості, відволікання, порушення водіння та непристебнення ременів безпеки були головними причинами.

Штучний інтелект уже використовується для підвищення безпеки водіння: програми для мобільних телефонів, які відстежують поведінку за кермом і винагороджують безпечних водіїв пільгами та підключеними транспортними засобами, які спілкуються один з одним і з дорожньою інфраструктурою. Але що попереду? Чи може ШІ зробити те, що не вміють люди? І чи розвиватиметься технологія до поширення самокерованих автомобілів?

«На мою думку, навколо штучного інтелекту, безпеки дорожнього руху та самокерованих транспортних засобів занадто багато галасу — це дуже завищено», — сказав Девід Уорд, президент Global New Car Assessment Program , некомерційної організації з Лондона. За його словами, увага має бути зосереджена на «низько висять плодах, а не на якихось далеких утопічних обіцянках».

Прихильники, такі як містер Уорд, шукають вигідні, недорогі проміжні технології, які доступні зараз. Яскравим прикладом є інтелектуальна підтримка швидкості, або ISA, яка використовує штучний інтелект для керування швидкістю автомобіля за допомогою камер і карт, що знаходяться в автомобілі. Ця технологія буде обов’язковою для всіх нових транспортних засобів в Європейському Союзі , починаючи з липня, але ще не впроваджена в Сполучених Штатах.

Дорожня камера Acusensus

Acusensus, що базується в Австралії, входить до числа компаній, які використовують штучний інтелект для забезпечення безпеки дорожнього руху. Його камери — «розумні очі», як їх називає Acusensus — використовують зображення з високою роздільною здатністю в поєднанні з машинним навчанням, щоб визначити небезпечну поведінку водіння, яку часто важко виявити та застосувати.

“У нас є технології, які можуть рятувати життя”

Сказав ММарк Ецбах, віце-президент компанії з продажів у Північній Америці

Запатентована технологія, на яку, на відміну від людського ока, не впливають погодні умови чи висока швидкість, може переглядати та записувати поведінку всередині автомобіля, сказав пан Ецбах. Камери можуть бути встановлені на існуючій придорожній інфраструктурі, як-от естакади, знаки повідомлення або рухомі споруди. Потім зображення оптимізуються для штучного інтелекту, який навчається певним параметрам.

Алгоритми Acusensus можуть з високим ступенем вірогідності визначити, чи веде певний водій ризиковану поведінку, кажуть у компанії. «Ми можемо оцінити відволікання», — сказав пан Ецбах. «Ми можемо оцінити стриманість пасажирів. Ми можемо оцінити швидкість автомобіля. Ми можемо розглядати три поведінки одночасно. Більше 90 відсотків поведінки відбувається під панеллю приладів».

Така технологія дасть правоохоронним органам можливість чітко бачити, чи тримає водій щось, крім керма — наприклад, телефон, можливо — і чи дивиться цей водій униз, щоб комусь надіслати повідомлення. (Невидимий спалах забезпечує чітке проникнення через лобове скло).

Exit mobile version