Вівторок, 21 Травня

Вчені з Сіднейського університету розробили натрієво-сірчану батарею наступного покоління, яка, як вони стверджують, забезпечує в чотири рази більшу енергоємність, ніж літій-іонні батареї. Нова батарея є екологічно чистою та значно дешевшою у виробництві, і вона має потенціал для значного зниження витрат на зберігання енергії.

З роками сірчано-натрієві (Na-S) акумулятори втратили популярність через їх низьку енергоємність і короткий життєвий цикл. Проте команда дослідників із Сіднейського університету працює над технологією, щоб відродити їх як недорогі, екологічно чисті альтернативи зберігання енергії з ємністю літій-іонних акумуляторів, яка в чотири рази перевищує ємність.

Згідно з дослідницькою статтею, опублікованою в Advanced Materials, нова натрієво-сірчана (Na-S) батарея підвищує «надвисоку ємність і надтривалий термін служби». Щоб досягти цих результатів, дослідницька група запровадила процес піролізу та вуглецеві електроди для покращення реакційної здатності сірки та оборотності реакцій між натрієм і сіркою.

Ключовим інгредієнтом нової Na-S батареї є «тип розплавленої солі, яку можна обробити з морської води», яка набагато дешевша у виробництві та менш токсична, ніж літій-іонна альтернатива.

Нова батарея може мати широкий спектр застосувань. Наприклад, він може забезпечити високоефективні рішення для великих систем накопичення відновлюваної енергії , таких як електричні мережі, при значному зниженні експлуатаційних витрат.

«Наша натрієва батарея має потенціал для значного зниження витрат, водночас забезпечуючи вчетверо більшу ємність», — сказав у заяві провідний дослідник Шенлун Чжао. «Це значний прорив у розвитку відновлюваної енергетики. Він має потенціал гарантувати більшу енергетичну безпеку в більш широкому плані».

Нові натрієво-сірчані батареї також є екологічно чистими, що сприяє просуванню місії чистої енергії за низькою ціною.

«Ми сподіваємося, що завдяки технології, яка зменшує витрати, ми зможемо швидше досягти горизонту чистої енергії», — додав Чжао. «Мабуть, це само собою зрозуміло, але чим швидше ми зможемо провести декарбонізацію, тим більше у нас шансів зупинити потепління».

За словами Чжао та його команди, Na-S батареї лабораторного масштабу вже були успішно виготовлені та випробувані. Їх плани на майбутнє полягають у вдосконаленні та комерціалізації клітин.

Exit mobile version