П’ятниця, 17 Травня

Акумулятор смартфона чудово тримає заряд перші два роки використання. Потім поступово його ємність знижується спочатку на 20%, а ще через пару років на 50%. Але ми можемо продовжити «життя» акумулятора, якщо дотримуватимемося стандартних правил зарядки.

Правило № 1. Намагайтеся не використовувати USB-порти в автомобілях

Заряджати смартфон від USB-порту – звична справа для автовласників. Це дійсно зручно: доки ведеш машину, телефон заряджається. Приїхав додому — телефон має повний заряд, і можна за вечерею переглянути стрічку соцмережі. Але фахівці радять використовувати USB-порти лише як екстрену допомогу для заряджання смартфонів.

Справа в тому, що сила струму в них дорівнює 1 амперу, цієї потужності не вистачить, щоб дати повноцінний заряд батареї. Це по-перше. А по-друге, ви можете зашкодити своєму автомобілю. Якщо ви залишите телефон на зарядці при заглушеному двигуні, можете потім не завести машину. Краще завжди тримати в автомобілі портативну зарядку – вона чудово рятує. Вибирайте моделі із силою струму 3–4 ампери.

Правило № 2. Заряджайте смартфон за показником 20%

Усі смартфони мають таке поняття, як цикл зарядки. Наприклад, акумулятора айфона вистачає на 500 повноцінних циклів заряджання (тобто на 3-4 роки). Одним циклом прийнято вважати повну витрату заряду акумулятора від 100% до 0%. Цикл не обов’язково має бути безперервним, він може складатися з кількох проміжків.

Наприклад, ви поставили телефон на зарядку, коли залишалося ще 50% потужності. Смартфон зарядився до 100%. Отже, ви витратили половину циклу. І якщо раніше вважалося, що розрядка батареї до нуля допоможе заощадити ці цикли, то зараз ясно: в цьому немає сенсу.

Фахівці радять заряджати смартфон, коли заряд не опускається нижче 20% і не піднімається вище 80%. Це оптимально для батареї.

Правило №3. Використовуйте перевірені зарядки

Це не означає, що потрібно використовувати лише заводські зарядки. Альтернативні варіанти теж годяться. Але зношені шнури, перемотані ізолентою, абсолютно точно потрібно відправляти в смітник. Часто вони спричиняють повну відмову роботи акумулятора.

Правило №4. Не залишайте надовго смартфон розрядженим

Здається, заощадити цикли зарядки (див. вище) можна, якщо взагалі не заряджати смартфон. Вирушили, наприклад, до регіону без зв’язку — залишили на кілька тижнів смартфон удома. Але це правило не працює.

Надовго залишати акумулятор без підзарядки разово можна. Але якщо це робити регулярно, то одного разу ви виявите, що смартфон не може повернутися до життя. Контролер акумулятора вирішить, що батареї немає взагалі, і не включить апарат.

Не сподівайтесь, що акумулятор смартфона прослужить вічно. Варто пам’ятати, що це витратний матеріал, його продуктивність знижується по мірі хімічного старіння. І це процес необоротний. Навіть при дбайливому ставленні до смартфона продовжити термін служби акумулятора до 10 років вам навряд чи вдасться. Нехай вас це не засмучує.

Ознаки акумулятора, який вже віджив своє:

Іноді смартфонам потрібна дострокова заміна батареї. Причин її швидкого зношування може бути багато – від банального перегріву на сонці до зарядки з неякісним шнуром. Як визначити, що потрібно міняти акумулятор у смартфона? Є кілька ознак:

  1. Смартфон мимовільно вмикається та вимикається. У такому випадку рекомендується повернути автозаводські налаштування та спостерігати за смартфоном. Якщо ситуація не змінилася, то, можливо, проблема в батареї.
  2. Акумулятор здувся, але продовжує працювати. Дуже небезпечна ситуація! У будь-який момент смартфон може вибухнути.
  3. Смартфон не заряджається від заряджання. Можливо, проблема у батареї. Звичайно, можуть бути й інші причини – від несправності зарядки до забруднення всередині зарядного гнізда. У цьому випадку краще проконсультуватися у спеціалістів, а не одразу замінювати акумулятор.
Exit mobile version