Якщо ви вирішите вирушити в подорож світом, то на автомобільних дорогах Європи, а також Японії вам рідко зустрічатимуться капотні сідельні вантажівки. А ось у Північній Америці ситуація протилежна. Але із чим це пов’язано?
У безкапотних моделей вантажівок є свої плюси та мінуси. До того ж переваги всього три: кращий огляд з місця водія, менший радіус розвороту, вища маневреність.
Що стосується недоліків, то їх у подібних машин набагато більше. Це і менша площа житлового простору, і гірша аеродинаміка, і гірша пасивна безпека, і більш низька стабільність на слизькій поверхні, і більш складне обслуговування двигуна, і підвищена вібронавантаженість місця водія (відбувається це за рахунок того, що двигун знаходиться під кабіною).
Але якщо у вантажівок з такою конструкцією безліч недоліків і майже немає плюсів, чому капотні вантажівки здебільшого використовуються тільки в Північній Америці?
В європейських країнах густота населення у кілька разів вища, ніж в Америці (тобто 109 осіб на квадратний кілометр проти 36 осіб на квадратний кілометр відповідно). Тому і вузькі звивисті дороги можна зустріти в Європі частіше. Так, мінімальна ширина смуги на шосе у Штатах дорівнює 366 см, а в країнах Євросоюзу – 250-325 см.
Тому в Європі законодавчо обмежили загальну довжину вантажівок разом із напівпричепом до 18,75 м. До того ж довжина робочого дня у водія вантажівки в США – 14 годин (з яких 11 годин проводяться в дорозі), а в Європі – не більше 15 годин (причому по 10 годин можна працювати лише два дні на тиждень, а в інші – не більше 9 годин). Тобто більш актуальною для умов США є якраз капотна вантажівка.