Неділя, 22 Вересня

Невагомість фахівці можуть вивчати і Землі. Але для цього потрібно здійснити особливий політ. Причому відчути особливості такого польоту та невагомості можуть і звичайні люди.

Отже, що ж дозволяє в земному середовищі досягти стану невагомості? Для цього потрібно, щоб літак літав певним чином. Після того, як лайнер досягне висоти в 6 тисяч метрів, пілоти змінюють кут польоту на 50 градусів вгору, поки літак не набере висоту, що дорівнює 7600 м. Під час такого набору висоти у пасажирів створюється відчуття гіпергравітації. Але триває все це лише 20 секунд.

Далі пілоти переходять до параболічного маневру. Насамперед швидкість лайнера під час руху вгору знижується. Це сприяє тому, що гравітація зрештою падає до нуля і пасажирам здається, що вони перебувають у невагомості. На цей маневр йде всього 22 секунди.

Далі пілоти намагаються вийти із параболи. Для цього вони нахиляють передню частину авіалайнера на 42 градуси донизу. Через 20 секунд повітряне судно знову виявляється паралельним землі. Під час одного польоту зазвичай пілотам виходить зробити кілька парабол.

Такі польоти здійснюються на спеціальних літаках. Причому керують ним одразу троє людей. Один відповідає за тангаж судна, інший – за крен, третій – за обороти двигуна та попередження про аварії.

Параболічні польоти потрібні переважно для того, щоб тестувати в невагомості космічне обладнання, проводити експерименти. Взяти участь у таких польотах можуть і прості люди, але це дорого. Під час подібного польоту пасажирам вдається в невагомості побути приблизно п’ять хвилин. Однак вартість цього становитиме 6-8 тисяч євро.

Exit mobile version