Субота, 23 Листопада

Своєчасна заміна моторної оливи є одним із ключових аспектів регулярного обслуговування автомобіля: вона відіграє важливу роль у змащуванні та охолодженні двигуна, а також захищає від зносу. Однак інтервали заміни можуть змінюватись в залежності від типу двигуна та експлуатаційних умов. У цій статті ми розглянемо інтервали заміни, що рекомендуються, для різних типів моторів.

Бензинові атмосферні

Бензинові атмосферні двигуни зазвичай менш вимогливі до заміни оливи в порівнянні з турбованими або дизельними. В ідеалі краще міняти оливу на пробігу до 10 000, але це в ідеалі. По факту, просто не перевищуйте 12 000 – 14 000 км, якщо у вас не потужний і ненавантажений агрегат. Зрозуміло, це стосується звичайних двигунів простих авто, а не 600 к.с. – їм бажано проводити заміну раз на 5000 км.

Що стосується того, що багато виробників дозволяють їздити до 25 000 на одній оливі, то ми не рекомендуємо прислухатися до їхніх слів. Це маркетинг і жодна олива не витримає такого пробігу: вона забрудниться і перетвориться на гущу з подальшим коксуванням двигуна. Цим, до речі, свого часу страждали Peugeot 308: до 100 тисяч на їхні мотори було шкода дивитися.

Бензинові турбовані двигуни

Бензинові турбовані двигуни працюють при більш високих температурах і тисках, що може призвести до прискореного зношування оливи. У зв’язку з цим інтервали заміни помітно скорочуються. Знову ж таки, якщо говорити про ідеал, то краще міняти раз на 5000 км, але можна їздити 7000 – 8000, якщо ви не стартуєте з кожного світлофора. Справа в тому, що олива теж зношується не лінійно, а залежно від вашого стилю їзди, робочих температур і навіть кількості відкладень усередині.

Дизельні турбовані двигуни

Дизельні турбовані двигуни, як правило, менш примхливі до зміни оливи, оскільки працюють за іншим принципом і у них завжди нижча температура. Якщо у вас потужний дизель з парою турбін від 300 к.с., то інтервал заміни становить близько 6000-7000 кілометрів. Якщо ж турбіна одна, коней небагато, а навантаження невелике, можна сміливо їздити до 10 000. Якщо ж йдеться про щось на кшталт КамАЗа, то там взагалі частіше 15 000 не змінюють.

Показники двигуна

Важливо пам’ятати, що олива, яка відпрацювала свій ресурс, не тільки починає псувати нутрощі двигуна, а й знижує його характеристики. Машина починає слабше розганяти, споживати більше палива, сильніше грітися. Пропущена заміна накопичує довкола себе цілий комплекс проблем.

Висновок

Якщо ви хочете утримувати двигун у чистоті та продовжити термін його служби, варто міняти оливу досить часто, тому що свіжа краще змащує, охолоджує та не засмічує двигун. Стара олива любить пригоряти, а це миттєві відкладення та висохлі ущільнювачі.

Exit mobile version