П’ятниця, 20 Вересня

Tesla планує випустити на ринок спеціалізоване роботаксі без керма і педалей до 2024 року, заявив генеральний директор Tesla Ілон Маск.

Це всього два роки на розробку, тестування, перевірку, виробництво та комерційний запуск служби robotaxi, яка відповідає нормативним правилам, які відрізняються від штату до штату. У Каліфорнії, найбільшому ринку Tesla з продажу легкових автомобілів, це означатиме навігацію в процесі отримання дозволів двома агентствами.

Спеціальне robotaxi буде оптимізоване для автономності. Воно не матиме керма чи педалей. Маск також заінтригував, що в нього є ряд інших нововведень, які, на його думку, є досить захоплюючими.

«Я думаю, що це може бути дуже потужним продуктом, де ми прагнемо досягти масового виробництва в 2024 році», — сказав Маск пізніше, додавши: «Я думаю, що роботаксі справді стане потужним драйвером зростання Tesla».

Раніше цього місяця на відкритті гігафабрики Tesla в Остіні Маск окреслив низку майбутніх продуктів, які є відходом від бізнесу легкових автомобілів, який сьогодні приносить основну частину прибутку. Ці продукти включали згадку про роботаксі та Optimus, концепції гуманоїдного робота Tesla.

Роботаксі Tesla має скласти серйозну конкуренцію компаніям, які роками розробляють технологію автономних транспортних засобів для роботаксі, включаючи підрозділ Alphabet Waymo, Argo AI, Aurora, дочірню компанію GM Cruise, Motional і Zoox.

Це також ставить під сумнів, чи збирається Tesla відмовитися від своєї поточної стратегії до повної автономії, чи вона буде розвиватися паралельно.

Маск натякав на безпілотні таксі протягом багатьох років. Він також неодноразово обіцяв перетворити автомобілі Tesla, якими сьогодні володіють люди, у власне роботаксі за допомогою оновленої передової системи допомоги водінню під назвою Full Self-Driving, яка наразі коштує 12 тисяч доларів.

Автомобілі Tesla стандартно оснащені системою допомоги водієві під назвою Autopilot. Власники можуть придбати «повне автономне водіння» або FSD — програмне забезпечення, яке Маск неодноразово обіцяв, що одного дня надасть повні можливості автономного водіння. FSD не здатний керувати автомобілем самостійно. Він вважається ADAS рівня 2 і все ще вимагає від водія-людини бути уважним. Десятки відео, опублікованих власниками, дають неоднозначну картину можливостей програмного забезпечення та включають численні ролики, на яких транспортні засоби не справляються з основними способами водіння та навіть раптово з’їжджають на пішоходів або на іншу смугу руху.

Під час розмови Tesla визнала, що її транспортні засоби є значною мірою недоступними для багатьох людей через їх високу вартість, і розглядає впровадження роботаксі як спосіб надати клієнтам «безперечно найнижчу ціну за милю транспорту», – сказав Маск.

«Подивіться на деякі з наших прогнозів, здається, що поїздка на роботаксі буде коштувати менше, ніж квиток на автобус, або метро»

Сказав Ілон Маск

Примітно, що він не розкрив, який набір датчиків Tesla розглядає для спеціально створеного автомобіля і чи буде він використовувати лише камери чи також використовуватиме лидар і радар, що є галузевим стандартом.

Повні функції самокерування та автопілоту Tesla наполегливо покладалися лише на камери та підхід, заснований на баченнях, щоб досягти автономності, тоді як більшість інших компаній AV покладаються на комбінацію камер, радарів і лідарів. Але під час розмови Маск визнав труднощі досягнення фактичного повного самостійного водіння за допомогою цього методу, який закінчується постійною грою на два кроки вперед, один крок назад.

Exit mobile version