П’ятниця, 22 Листопада

Якщо у вас захоплює дух, коли ви дивитесь у вікно з п’ятого поверху або піднімаєтеся на ліфті на дев’ятий, уявіть, які емоції відчуває той, хто живе на 150 поверсі? А ви б хотіли помилуватися околицями з висоти 1000 метрів?

Нестача вільних ділянок під будівництво змушує багато держав робити ставку на хмарочоси. Саме висотні будинки дозволяють вирішувати житлове питання в умовах дефіциту землі. Плануючи зведення висоток, влада стежить за тим, щоб об’єкти гармонійно вписувалися в навколишній пейзаж і були цікаві не лише кількість поверхів.

1 місце – Башта Джидда, Саудівська Аравія, 1007 метрів

Будівництво міста-супутника в Аравійській пустелі не могло обійтися без центральної споруди — масштабної та вражаючої. Цим центром композиції стала Вежа Джідда — найвища будівля світу. Незважаючи на те, що хмарочос поки що не зданий в експлуатацію, про нього вже говорять у всіх куточках Землі. Ще б пак, адже висота будівлі перевищить один кілометр! Таким чином, воно не тільки перевершить екс-лідера рейтингу найвищих будівель на 180 метрів, а й виявиться найвищим творінням людських рук за всю історію.

Як очікується, у вежі розташуються численні офіси, бутіки, ресторани, апартаменти та прості квартири. Родзинкою проекту стане оглядовий майданчик, розташований на висоті 637 метрів.

Завершення будівництва головного хмарочоса світу заплановано на 2020 рік.

2 місце – Бурдж-Халіфа, ОАЕ, 828 метрів

Інженерне диво Об’єднаних Арабських Еміратів — Бурдж Халіфа, безперечно, є однією з головних визначних пам’яток ОАЕ. Ця будівля по праву носить титул найвищого із завершених будівництвом: його ввели в експлуатацію вісім років тому. Ті, хто вирішив відпочити в Дубаї, вважають своїм обов’язком побачити цей хмарочос заввишки 828 метрів на власні очі.

Бурдж Халіфа – це не просто бізнес-центр чи житлова багатоповерхівка. Під його дахом зібрано численні магазини, готель, офіси, численні об’єкти розважальної інфраструктури та, звичайно, ліфти, яких налічується 57.

До речі, тут також передбачено оглядовий майданчик, щоправда, на висоті лише 555 метрів. Крім того, саме у Бурдж-Халіфа працює найвищий ресторан у світі: заклад під назвою «Атмосфера» розташувався на висоті 442 метри.

3 місце – KL118, Малайзія, 643 метри

Більшість путівників характеризують Куала-Лумпур як молоде місто, що динамічно розвивається, з безліччю цікавих місць. Якщо вам доведеться тут побувати за кілька років, можливо, перед вами і постане одна з трьох найвищих будівель світу. На третьому рядку нашого рейтингу розташовується хмарочос заввишки 643 метри. В даний час висотка все ще будується, тому оцінити її масштаби в повному обсязі поки неможливо.

Здати KL118 до ладу планується в районі 2020 року. Тому туристи майбутнього зможуть не тільки зробити фото біля футуристичного будинку, але й зняти в ньому номер: хмарочос включатиме дванадцять поверхів, призначених для використання як готель. Також висотка притулить офіси та квартири.

4 місце – Ухань-Грінленд-Сентер, Китай, 636 метрів

Будівництво найвищої будівлі в Китаї знаходиться на завершальній стадії. Зрозуміло, Ухань-Грінленд-Сентер займе місце головної висотки міста: сьогодні найбільшою спорудою тут є 68-поверховий хмарочос, тоді як новобудова матиме цілих 125 поверхів.

Новий китайський гігант призначений для розміщення готелів, офісів та торгово-розважальних центрів. Для тих, хто завжди мріяв щодня насолоджуватись видами міста з висоти пташиного польоту, тут передбачено й квартири.

5 місце – Шанхайська вежа, Китай, 632 метри

Саме цей хмарочос кілька років вважався найвищим у Китаї: роботи на будмайданчику було завершено у 2015 році. На даний момент Шанхайська вежа є не тільки шедевром архітектурної та інженерної думки, але й багатофункціональним комплексом. У будівлі працюють численні офіси та бутіки, магазини та готелі, а також промислові зони. Не обійшлася сучасна будівля без паркувань та високотехнологічних інженерних систем. Для підтримки комфортного мікроклімату у висотці використовується геотермальна енергія.

Цікавий факт, план будівництва Шанхайської вежі затвердили ще далекого 1993 року, але провести торги на вибір підрядників вдалося лише через тринадцять років.

Exit mobile version