П’ятниця, 22 Листопада

Бурдж-Халіфа став найвищим будинком світу в 2007 році і досі утримує цей статус.

Головні факти про Бурдж-Халіфа:

  • Висота – 828 м, 163 поверхи;
  • Розташований у даунтауні Дубая – найбільшого міста ОАЕ;
  • Будівництво почалося в 2004 році, а завершилося — 2010-го.

10 цікавих фактів про найвищий хмарочос світу:

  1. Побудований заради диверсифікації економіки. Шейх Дубая доручив побудувати грандіозну вежу для того, щоб диверсифікувати економіку емірату: збільшити частку туризму та фінансового сектора та зменшити залежність від експорту нафти.
  2. Відомий архітектор хмарочосів. Головним архітектором хмарочоса став Адріан Сміт. Найбільш відоме його творіння до Бурдж-Халіфа – башти-близнюки Петронас в Куала-Лумпурі, які були найвищими у світі з 1998 по 2003 рік.
  • Головного конкурента підкосила корупція. У 2013 році в Саудівській Аравії під керівництвом Адріана Сміта розпочалося будівництво «вежі Джидда», названої так на честь міста, біля якого вона розташована. Цей хмарочос мав обігнати Бурдж-Халіфа за висотою та стати першою в історії кілометровою будівлею. Але в 2018 році проект був заморожений – головні інвестори опинилися у в’язниці за корупцію
  • Башта Халіфи, а не башта Халіфа. Популярна версія, за якою назва хмарочоса перекладається як «королівська вежа» або «вежа короля», не відповідає дійсності. Спочатку хмарочос називалася Бурдж Дубай. Бурдж арабською означає «вежа». В останній момент було ухвалено рішення назвати вежу на честь президента ОАЕ та еміра Абу-Дабі Халіфи ібн Зайд аль-Нахайяна. “Халіфа” – це його ім’я, а не титул.
  • Гігантське будівництво. На будівництво Бурдж-Халіфа знадобилося $1,5 млрд, 330 тис. кубометрів бетону та 39 тис. тонн армованої сталі. На роботу було витрачено 22 млн чоловік-годин. У розпал на будівництві вежі одночасно працювало 12 тис. робітників з різних країн.
  1. В основі дизайну – тропічна квітка. Головною ідеєю проекту хмарочоса стало архітектурне наслідування квітки гіменокалліс, яку також називають павуковою лілією. Крила вежі відходять від її стрижня, наче пелюстки.
  2. Тричі рекордсмен. Крім звання найвищої будівлі у світі, Бурдж-Халіфа належить ще кілька рекордів у Книзі Гіннеса. У хмарочосі знаходиться найдовший єдиний ліфт (504 м; це найбільш багатоповерхова будівля у світі; в ньому розташований найвищий ресторан у світі (441 м). Раніше в Бурдж-Халіфа був найвищий оглядовий майданчик у світі (555 м), але в 2015 цей рекорд побила Шанхайська вежа — там оглядовий майданчик розташований на 6 м вище.
  1. На вершину – за хвилину. Ліфти в Бурдж-Халіфа не тільки найдовші у світі, але ще й одні з найшвидших: вони їздять зі швидкістю 10 м за секунду і піднімають пасажирів на оглядовий майданчик менше ніж за хвилину
  2. Популярніший за Ватикан. За даними Uber, у 2019 році Бурдж-Халіфа став сьомою найвідвідуванішою пам’яткою у світі. Він залишив позаду Букінгемський палац, Діснейленд і Ватикан, але поступився Лувру та Ейфелевій вежі.
  1. Недешеве задоволення. Туристичний квиток на оглядовий майданчик Бурдж-Халіфа коштує 149 дирхамів ($40), А відвідування лаунджа на 154 поверсі обійдеться в 749 дирхамів ($204).
Exit mobile version