Неділя, 19 Травня

Раніше цього місяця астрономи оголосили про відкриття старої сонячної системи, розташованої всього за 90 світлових років від Землі. Таємнича Сонячна система, яка вважається найдавнішою з відомих нам на сьогоднішній день, лежить навколо білої карликової зірки, залишків системи, давно втраченої для часу та простору. Однак тепер вчені кажуть, що ця Сонячна система могла сильно відрізнятися від нашої.

Вік білого карлика в центрі таємничої Сонячної системи оцінюється в понад 10 мільярдів років. Це означає, що гаряче ядро ​​мертвої зірки колись було дуже схоже на наше Сонце, а тепер воно оточене шматками мертвих планет, відомих як планетезималі.

Але чим ця таємнича сонячна система так відрізняється від нашої? Все зводиться до складу планет у системі. Ця територія рясніє літієм і калієм, двома елементами, схожими за складом яких не має жодна з планет нашої Сонячної системи.

Джерело зображення: gor_Filonenko/Adobe

Це додало Сонячній системі атмосферу таємничості, яка була представлена ​​в дослідженні, опублікованому в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society. Як зазначено у нашому попередньому висвітленні, вважається, що Сонячна система походить із найдавніших часів Всесвіту. Як таке, воно вже оповите таємницею.

Але, враховуючи додаткову складність, яку вносять ці елементи, таємнича Сонячна система повністю спантеличила вчених щодо того, як вона виникла, чому вона була іншою та чому була рідкісною в цих матеріалах, які, як вважають, були дуже рідкісними в час. Однак більш інтригуючим є те, що інша сонячна система, знайдена з подібним білим карликом, показала більш знайомі елементи.

Це означає, що незважаючи на те, що ця таємнича сонячна система значно відрізняється від власної сонячної системи Землі, існують інші, схожі на нашу, які можуть допомогти нам краще зрозуміти, як ці системи утворюються, і навіть допомогти нам звузити коло пошуків доказів інопланетного життя. .

Exit mobile version