П’ятниця, 24 Січня

У зимовий період значний вплив на здоров’я людини має мікроклімат у приміщеннях. Один із найважливіших аспектів — рівень вологості. В опалювальний сезон, коли повітря стає сухим, саме зволожувач стає незамінним помічником для підтримання оптимального здорового мікроклімату. У цій статті ближче познайомимося з цим пристроєм, його перевагами та необхідністю використання.

Як сухе повітря впливає на здоров’я

Зниження рівня вологості нижче 30 % за норми 40–60 % негативно впливає на цілу низку функцій організму людини. Вкрай важливо підтримувати правильний температурний та вологий режим, аби зберегти здоров’я. Сухе повітря спричиняє додаткову втрату рідини шкірою, що може призводити до подразнень, лущення та навіть проявів старіння шкіри. Також пересихають слизові оболонки, що знижує рівень опірності до вірусів та бактерій. Можлива поява кашлю, пирхоти в горлі або загострення хронічних хвороб дихальної системи через подразнення дихальних шляхів. Крім того, може посилюватися дискомфорт від синдрому «сухого ока». Особливо це відчутно для людей, які багато працюють за комп’ютером. 

Типи зволожувачів

Виробники пропонують на вибір декілька типів зволожувачів:

  1. Ультразвукові — створюють холодну й теплу пару за допомогою вібрації. Яскравим прикладом такого типу є зволожувачі повітря Philips, які добре зарекомендували себе. Такі пристрої тихі, компакті, економічні та підійдуть для будь-яких приміщень.
  2. Парові — нагрівають воду до утворення пари. Вони дезінфікують її в процесі нагрівання, що робить повітря чистішим.
  3. Традиційні — використовують природне випаровування води через систему фільтрів. Зазвичай економічні, але на відміну від інших мають більш низьку продуктивність.

Яку користь приносить використання пристрою

Користь проявляється кількома ефектами.

Підтримка здоров’я шкіри та слизових оболонок

Девайс допоможе зберегти шкіру від пересушування, тим самим запобігаючи її старінню, тьмяності. Крім того, він сприяє опірності організму до вірусів, завдяки постійному зволоженню слизової. Уникнення її пересихання також сприяє оптимальній роботі дихальних шляхів, зменшенню проявів респіраротних порушень у зимовий час.

Запобігання поширенню вірусів

У вологому приміщенні часточки вірусів та бактерій розповсюджуються менш активно, що значно знижує ризик появи вірусів.

Полегшення симптомів алергії

Зволожувачі допомагають осаджувати пил та алергени, зменшуючи їхню концентрацію та знижуючи їхній вплив на людину.

Як правильно користуватися пристроєм

Основні рекомендації:

  1. Важливо контролювати рівень вологості. Тому необхідно мати в приміщенні гігрометр, наприклад, механічний або електронний.
  2. Не забувайте регулярно промивати резервуар для води та очищати фільтр, щоб у ньому не розмножувалися бактерії.
  3. Необхідно використовувати лише якісну очищену воду.
  4. Для уникнення появи конденсату дотримуйтеся дистанції між зволожувачем та стінами приміщення або меблями.

Зволожувач стане незамінним помічником у підтриманні мікроклімату вдома. Грамотне використання допоможе уникнути проблем зі здоров’ям та покращить самопочуття.

Exit mobile version