Понеділок, 6 Травня

Британці подали колективний позов до німецького автовиробника через те, що той, ймовірно, встановлював в автомобілі шахрайський софт для заниження показників викидів шкідливих речовин. У Mercedes-Benz вину не визнають і заперечують факт встановлення «обхідників», тож виплачувати компенсації відмовляються.

Як повідомляє Reuters, представник позивачів Олівер Кемпбелл упевнений: Mercedes-Benz застосовував технологію із заниження реального рівня викидів NOx на деяких моделях, які продавалися у Великій Британії. Вона активувалася під час тестів – за певних температур та режимів. Адвокат Mercedes-Benz Елен Девіс, у свою чергу, заявляє, що в автомобілях марки такого пристрою немає, а колективний позов власники подали, надихнувшись «дизельгейтом» – так у зарубіжній пресі охрестили розгляд з Volkswagen.

Volkswagen, нагадаємо, справді виплатила британським власникам понад 90 тисяч автомобілів компенсацію у розмірі 193 мільйонів фунтів стерлінгів (235 мільйонів доларів) – тобто на кожного припало приблизно по 2,6 тисяч доларів.

У 2020 році Федеральний союз захисту прав споживачів (VZBV) подав колективний позов до Volkswagen від імені 260 тисяч європейських автовласників – вони вимагали від автовиробника виплатити 830 мільйонів євро. Лише 200 тисячам з них було погоджено компенсацію, і розмір її виявився меншим – 620 мільйонів євро. У позивачі отримали за кожний автомобіль 1350-6250 євро в залежності від року випуску.

Mercedes-Benz справді був замішаний у «дизельгейті», але у Південній Кореї. У тому ж 2020 році місцева влада оштрафувала трьох автовиробників – крім Mercedes-Benz у справі були замішані Porsche і Nissan. Mercedes-Benz заплатив 63,4 мільйони доларів.

Exit mobile version